Štajerci in Primorci s po tremi zadetki ugnali tekmece

Objavljeno 11. avgust 2013 00.18 | Posodobljeno 11. avgust 2013 00.19 | Piše: STA, Mo. S.

Znani so izidi 5. kroga prve nogometne lige.

Andraž Šporar in Marko Krajcer na tekmi med Celjem in Olimpijo.

KRANJ, CELJE, MARIBOR, NOVA GORICA, DOMŽALE – Nogometaši Triglava so v 5. krogu izgubili proti Luki Koper z 0 : 3 (0 : 1). Koprčani so na gostovanje v Kranj prišli z novo okrepitvijo, saj se jim je pridružil Denis Halilović, novi član Kopra je postal tudi Anej Lotrič. Triglavani so dvoboj pričakali na zadnjem mestu lestvice, saj so do danes zbrali le točko. Oboji so imel jasen cilj (zmago), vendar se je bolje izšlo za Primorce, ki so tekmo že začeli bolj podjetno. Drugi polčas so bolje začeli domači, a do zadetka kljub vsemu niso prišli. V 85. minuti je izid na 0 : 3 povišal razigrani Goran Galešić, ki mu je uspel hat-trick.

Nogometaši Triglava bodo v šestem krogu državnega prvenstva v nedeljo, 18. avgusta, gostovali pri ljubljanski Olimpiji, Luka Koper pa bo dan prej doma gostila Gorico.

Celje  Olimpija 2 : 3

Nogometaši Celja so izgubili proti ljubljanski Olimpiji z 2 : 3 (0 : 1). Tako Celjani kot Ljubljančani sezone niso začeli po načrtih, v taborih obeh ekip so si želeli zmago, ki bi jih dvignila na prvoligaški lestvici. Do nje so na koncu prišli gosti, ki so že vodili s 3 : 0, na koncu pa so se Celjani povsem približali, do izenačenja pa vseeno niso mogli. Olimpija je tako prišla do druge letošnje zmage, ki jo je začasno dvignila na četrto mesto lestvice.

Nogometaši Celja bodo v šestem krogu v soboto, 17. avgusta, gostovali v Ljudskem vrtu, Olimpija pa bo dan pozneje v Stožicah gostila Triglav.

Maribor – Krka 3 : 0

Mariborčani so premagali Krko s 3 : 0 (1 : 0). Štajerci so po uspešnem nastopu v kvalifikacijah za ligo prvakov proti Apoelu tokrat spremenili začetno enajsterico; od prve minute so dvoboj proti novopečenemu prvoligašu začeli le Jasmin Handanović, Aleksander Rajčević, ki si je nadel kapetanski trak, Mitja Viler in Damjan Bohar. Prvi zadetek je padel malo pred koncem prvega polčasa, medtem ko gostje vratom Handanovića niso resneje zapretili niti enkrat. Prvi strel v okvir vrat so sprožili v 57. minuti, a neuspešno. Gostitelji so prednost kmalu povišali, tretjič pa zadeli šest minut pred koncem rednega dela tekme.

Nogometaši Maribora bodo v šestem krogu v petek, 16. avgusta, doma gostili Celje, Krka pa dan pozneje doma Zavrč.

Gorica – Velenje 1 : 1

Nogometaši Gorice in velenjskega Rudarja so se razšli z neodločenim rezultatom 1 : 1 (1 : 0). V derbiju sta si nasproti stali moštvi, ki sta na uvodu v sezono v zgornji polovici lestvice. Goričani so vodili od 25. minute, ko je bil uspešen Saša Aleksander Živec, številne napade Velenjčanov za izenačenje pa je na koncu izkoristil Elvis Bratanović

Nogometaši Rudarja bodo v šestem krogu v soboto, 17. avgusta, doma gostili Domžale, Gorica pa bo isti dan gostovala pri Luki Kopru.

Domžale – Zavrč 1 : 1

Za goste je v 31. minuti zadel Aleš Čeh, izenačil pa je Gaber Dobrovoljc v 78. minuti. V naslednjem krogu se bosta pomerila Zavrč in Krka (Novo mesto, 17. avgust), Domžalčani pa bodo potovali isti dan v Velenje k Rudarju.