NOGOMET

Srčno tveganje je prineslo Marseille

Objavljeno 05. avgust 2017 09.28 | Posodobljeno 05. avgust 2017 09.30 | Piše: Rok Tamše

Nogometaši Domžal po senzaciji proti Freiburgu še proti francoskemu velikanu.

Simon Rožman je z Domžalami osvojil pokalno lovoriko, zdaj je naredil še ogromen korak naprej na evropski sceni. Foto: Uroš Hočevar

LJUBLJANA – »Verjeli smo v senzacijo, verjetno je še le malokdo. No, jaz in moji fantje smo absolutno verjeli. Že po prvi tekmi smo dobili občutek, da smo jim blizu. Imajo stvari, ki so za nas nedosegljive, vendar smo se zavedali, da potrebujemo popolno tekmo, nekaj drugačnega, da moramo presenetiti. Odločili smo se za veliko tveganje s spremembo sistema (iz 4-1-4-1 v 3-5-2) in maksimalno zadeli. Freiburg ni bil pripravljen na to. Fantje so pustili srce na igrišču, tekmo so imeli ves čas pod nadzorom. Priredili smo prvovrstno senzacijo. Menim, da dobro promoviramo slovenski nogomet,« je trener Domžal Simon Rožman še vroč potegnil črto pod zgodovinski uspeh rumenih, ki so v povratni tekmi 3. kroga kvalifikacij za ligo Evropa v ljubljanskih Stožicah z 2:0 premagali bundesligaša Freiburg in s skupnim izidom 2:1 napredovali v play-off za uvrstitev v skupinski del. Pred 5136 gledalci je Matija Širok v 50. minuti izsilil kazenski strel, ideolog domžalske igre Senijad Ibričić pa je zadel z bele točke. Le devet minut pozneje je po levi strani bliskovito prodrl Ivan Firer in kirurško natančno podal Lovru Bizjaku za zmago z 2:0. Nemci niso imeli pravšnjega odgovora na igro Domžalčanov. »Ja, kar trpeli smo. Toda bili smo boljši, priigrali smo si več priložnosti, dvakrat zadeli, povsem zasluženo smo zmagali,« je dejal Širok, ki je od začetka igral v bolečinah zaradi poškodbe stopala. Ibričić je prava dodana vrednost bojeviti, srčni in tekaško vrhunski ekipi. »Upali smo na zmago, vsi smo prispevali maksimum in bog nas je nagradil. Vedeli smo, da moramo v drugem polčasu kreniti na vse ali nič. To je velika senzacija za tako majhen klub in mlade soigralce. Treba je znati uživati v tem. V play-offu pričakujem atraktivnega tekmeca, da odigramo še dve dobri tekmi. Dobili bomo enega izmed nosilcev. Prav rad bi igral z ekipo, kot je Milan,« je bil še pred žrebom jasen Ibričić.

Želja nekdanjega reprezentanta BiH se je uresničila, saj je žreb Domžalčanom namenil francoskega velikana Olimpique iz Marseilla, ki je bil v zadnji sezoni peti v ligue 1. Evropski prvak iz leta 1993, ki bo najprej 17. avgusta gostoval v Ljubljani, je pravi magnet za privržence nogometa. Moštvo trenerja Rudia Garcie je seveda nesporni favorit dvoboja, prvi zvezdnik je francoski reprezentant Dimitri Payet, ob njem pa je še vrsta asov, kot sta Brazilec Luiz Gustavo in francoski veteran Patrice Evra. Povratni dvoboj na kultnem stadionu Velodrome bo 24. avgusta. N

Olympique Marseille je bil evropski prvak leta 1993, v zadnji sezoni ligue 1 je bil peti.