Spet čudežni Leicester City

Objavljeno 16. marec 2017 09.07 | Posodobljeno 16. marec 2017 09.09 | Piše: R. T.

V četrtfinalu nogometne lige prvakov še Juventus in angleški prvak.

Kapetan Wes Morgan in vratar Kasper Schmeichel proslavljata nov zgodovinski rezultat Leicester Cityja. Foto Reuters

Nogometaši Leicester Cityja so se po dolgotrajni krizi dvignili kot feniks iz pepela in poskrbeli za novo fantastično poglavje kluba, ki je bil v skoraj vsem obstoju navajen biti v globoki senci velikanov z Otoka. Prvi čudež se je zgodil v lanski sezoni, ko so lisice z italijanskim trenerjem Claudiom Ranierijem presenetile ves nogometni svet in osvojile naslov angleškega prvaka. Sledilo je katastrofalno obdobje, saj se je Leicester mučil pri dnu lestvice premier league in pristal v območju za izpad iz lige. Ceh je 23. februarja plačal čudodelnik Ranieri, ki je dobil odpoved, pod vodstvom novega šefa Craiga Shakespearja pa je sledil čudežni zasuk. Prvaki so spet našli šampionsko pot, se dvignili na lestvici, zdaj pa so v osmini finala lige prvakov izločili še favorizirano Sevillo. Po porazu z 1:2 v Andaluziji so evropski apetiti v taboru angleških prvakov pošteno zrasli, to pa so uresničili na svojem stadionu King Power. Kapetan Wes Morgan je v 27. minuti zabil gol za začetek evforije, Marc Albrighton je v 54. minuti potrdil napredovanje, vratar Kasper Schmeichel pa je uničil še zadnje upe Špancev, ko je v 80. minuti obranil enajstmetrovko Stevenu N'Zonziju, potem ko je nepravilno podrl Vitola pred svojimi vrati. Omeniti velja še, da je Sevilla od 74. minute igrala brez izključenega Samirja Nasrija, ki je prejel drugi rumeni karton. »Mnogim ljudem smo pokazali, da se motijo glede nas. Spet nam je uspelo nemogoče. Neverjetno. Pravzaprav ne morem verjeti. V ligi prvakov smo novinci, zato nismo pričakovali, da lahko napredujemo tako daleč. Vseeno nam je, proti komu bomo igrali v četrtfinalu. To je fantastična noč za Leicester, uživamo v teh trenutkih, a moramo ostati osredotočeni na domače prvenstvo,« je sijal od sreče Wes Morgan v pričakovanju jutrišnjega žreba četrtfinalnih parov v LP. Juventus je po pričakovanjih gladko odpravil Porto s skupnim izidom 3:0 (0:2 in 1:0), na povratni tekmi je z bele točke zadel Paulo Dyabla. Pred angleškim in italijanskim prvakom so se v četrtfinale uvrstili Bayern, Real Madrid, Borussia Dortmund in Barcelona.

Mevlja na Old Traffordu

Danes so na sporedu še povratne tekme osmine finala v evropski ligi. Aktivna bosta slovenska reprezentanta Miha Mevlja (Rostov) in Benjamin Verbič (København), ki gostujeta v Manchestru oziroma Amsterdamu. Verbič v zmagi svojega moštva proti Ajaxu z 2:1 na prvi tekmi ni sodeloval, saj ni bil v ekipi, je pa bil 57 minut na igrišču v zadnji tekmi danskega prvenstva, ko je København premagal Esbjerg z 2:0. Mevlja je odlično odigral prvo tekmo na domačem stadionu proti slovitemu Manchester Unitedu, ko je Rostov iztržil zelo spodbuden remi 1:1. Seveda rdeči vragi s stadiona Old Trafford ostajajo favoriti za napredovanje. Drugi pari so: Anderlecht – Apoel Nikozija (1:0), Borussia M. – Schalke (1:1), Genk – Gent (5:2), Bešiktaš – Olympiakos 1:1), Roma – Lyon (2:4), Krasnodar – Celta Vigo (1:2).