Slovenski nogometaši tokrat slabši od Azerbajdžana

Objavljeno 01. junij 2016 00.41 | Posodobljeno 01. junij 2016 00.41 | Piše: STA, Mo. S.

Na prvi tekmi so Slovenci zmagali.

Fotografija je simbolična.

AJDOVŠČINA – Slovenska nogometna reprezentanca do 21 let je v Ajdovščini izgubila drugo prijateljsko tekmo z Azerbajdžanom. Izid je bil 2 : 1 v korist Azerbajdžana. Slovenija je na prvi tekmi, ta je bila na sporedu v soboto v Novi Gorici, Azerbajdžan premagala visoko s 4 : 1.

V 10. minuti so na zelenici ajdovskega Mestnega stadiona prvi povedli Azerbajdžanci, ko je bil uspešen Rahil Mamadov. V 23. minuti je Leo Štulac, ki je zadel tudi na prvi tekmi, izid izenačil. Tik pred iztekom prvega polčasa so spet nekaj več znanja pokazali gostje, v 45. minuti je končni izid postavil Elan Abduljajev.

Varovance selektorja Primoža Glihe septembra in oktobra čaka zaključek kvalifikacij za evropsko prvenstvo, obračuna z Azerbajdžanom pa sta bila tudi priprava na tekme z Irsko, Litvo in Srbijo, proti katerim bodo Slovenci lovili potrditev drugega mesta skupine 2, ki ga slovenska reprezentanca zaseda po sedmih odigranih tekmah.