Šimundža: Schalke ne pozna vseh kvalitet Maribora

Objavljeno 29. september 2014 22.16 | Posodobljeno 29. september 2014 22.28 | Piše: Rok Tamše

Nogometaši Maribora v Gelsenkirchnu v torek igrajo tekmo lige prvakov s Schalkejem.

GELSENKIRCHEN – V torek ob 20.45 bodo nogometaši Maribora odigrali drugo tekmo v ligi prvakov v sezoni 2014/15. Po neodločenem izidu (1 : 1) s Sportingom v Ljudskem vrtu so vijolični pripravljeni na novo veliko preizkušnjo proti velikanu nemškega nogometa.

Trener Ante Šimundža je s svojimi varovanci že preizkusil zelenico na sloviti Auf Schalke (ali Veltins) Areni. »Zavedamo se, da bo tekma zahtevna. Schalke vseh 90 minut igra hitro, v visokem ritmu. Prepričan sem, da lahko moji igralci dostojno odgovorijo na njihov slog igre.«

Strateg Schalkeja Jens Keller je o glavnih vrlinah slovenskega prvaka povedal, da se znajo vijolični dobro postaviti na svoji polovici igrišča, da dobro zapirajo prostor na sredini igrišča in da so nevarni ob prekinitvah. »Če je našel samo te naše kvalitete, smo dobro skrili dobre stvari v naši igri. Danes je težko kaj prikriti ob vseh oglednikih, ki spremljajo naše tekme. Vsekakor pa lahko marsikaj spremenimo pred ali med tekmo, ko vidimo, kako se je postavil nasprotnik,« je na trditev kolega odgovoril Šimundža.

V torek naj bi nemški klub začel s pritiskom na vrata Maribora že od prve minute. Trener vijoličnih se s tem ne obremenjuje: »Zavedamo se energije, ki jo igralci Schalkeja dobijo od svojih navijačev, ki so najbolj množični in najglasnejši v Nemčiji. Toda na podoben pritisk smo že naleteli, nazadnje v Glasgowu proti Celticu. Igralci so se dobro odzvali in prepričan sem, da bo tako tudi tokrat.«

V drugi tekmi skupine G se bosta prav tako v torek ob 20.45 v Lizboni pomerila Sporting in londonski Chelsea.