KVALIFIKACIJE ZA EP

Rusi ponižali Liechtenstein, Avstrijci gredo v Francijo

Objavljeno 09. september 2015 01.35 | Posodobljeno 09. september 2015 02.30 | Piše: STA, S. U.

Avstrijci so se v skupini G presenetljivo znesli nad reprezentanco Švedske.

Nocoj so bile na sporedu tudi kvalifikacijske tekme za EP 2016 v skupinah C in G. Najvišjo zmago s kar 7 : 0 (3:0) so v skupini G slavili Rusi, ki so v gosteh ponižali Liechtenstein. Ti so od 40. minute igrali z igralcem manj, za rusko vrsto pa se je s štirimi goli najbolj izkazal Artem Dzjuba.

Avstrijci so se v isti skupini G znesli nad reprezentanco Švedske. Že izid ob polčasu 2 : 0 je napovedal prevlado Avstrijcev, ki so skoraj do samega konca vodili s 4 : 0, nato pa je za Švedsko častni zadetek v sodnikovem podaljšku dosegel Zlatan Ibrahimović. Za avstrijsko izbrano vrsto je dvakrat zadel Martin Hanrik. Črna gora je v tej skupini gostovala pri Moldaviji in zmagala z 2 : 0 (1 : 0), Stefan Savić je v deveti minuti zadel za 1 : 0, Moldavci pa so z avtogolom Petruja Racuja v 65. minuti zapečatili svojo usodo. Naši severni sosedje so se z zmago že uvrstili na evropsko prvenstvo.

V skupini C so se Slovaki in Ukrajinci razšli brez zadetkov, Belorusija pa je z 2 : 0 (1 : 0) premagala Luksemburg. Oba gola je prispeval Mihajil Gordečjuk. Makedonci so proti Špancem izgubili z 0 : 1, z avtogolom že v osmi minuti pa je končni izid tekme na razočaranje domačih gledalcev postavil Tomislav Pacovski.