KVALIFIKACIJE ZA EP 2016

Rooney rešil Angleže, Avstrija vodi v skupini

Objavljeno 13. oktober 2014 01.23 | Posodobljeno 13. oktober 2014 02.24 | Piše: STA, S. U.

Tri točke za Angleži zdaj zaostajajo Slovenci in Litovci, potem ko so bili varovanci Srečka Katanca uspešni v Vilni.

Nogometaši so nadaljevali kvalifikacije za evropsko prvenstvo 2016. V slovenski skupini E ima poln izkupiček Anglija, ki je z 1 : 0 ugnala Estonijo. Še zanimivejše je v skupini G, kjer je vodstvo po zmagi nad Črno goro z 1 : 0 prevzela Avstrija, saj so Rusi presenetljivo oddali točko Moldaviji (1 : 1).

Anglija je v Talinu zmagala z mojstrskim prostim strelom Rooneyja s kakšnih 17 metrov. To je bil že njegov 43. gol v 99. nastopu za reprezentanco. Za tri točke za Angleži zdaj zaostajajo Slovenci in Litovci, potem ko so bili varovanci Srečka Katanca uspešni v Vilni.

Rusi izgubili dve točki

V skupini G je Avstrija dosegla drugo zaporedno zmago. Na Dunaju je z golom Okotieja v 24. minuti premagala Črno goro z 1 : 0. Rusi so proti Moldaviji z golom Artjoma Cjuba povedli v 73. minuti z bele točke, a le minuto pozneje je kapetan gostov Alexandru Epureanu zadel z glavo in poskrbel za presenečenje.

Švedska je brez Ibrahimovića ugnala Lihtenštajn z 2 : 0. Zadela sta Zengin (34.) in Durmaz (46.).

Slovaki še vedno odlično

Ukrajina je v skupini C ugnala Makedonijo z golom Sjodorčuka tik pred menjavo strani. Najlepšo priložnost za višjo zmago je dve minuti po polčasu zapravil Jarmolenko, ki je zgrešil enajstmetrovko. V isti skupini je Španija s 4 : 0 zmagala v Luksemburgu. Zadeli so Silva (27.), Alcacer (42.), Costa (69.) in Bernat (88.). Še vedno pa vodijo Slovaki, ki so zabeležili še tretjo zmago. Na gostovanju so s 3 : 1 ugnali Belorusijo. Kar dvakrat je v polno zadel Napolijev Hamšik (65., 84.), v sodnikovem podaljšku pa še Šestak. Za Beloruse je v 77. minuti začasno izenačil Kalač.