V POLFINALE

Ronaldo ekspres trikrat

Objavljeno 14. april 2016 12.45 | Posodobljeno 14. april 2016 12.45 | Piše: R. T.

V polfinale nogometne lige prvakov sta se uvrstila Real Madrid in Manchester City.

Cristiano Ronaldo je navijačem Real Madrida pripravil še en čaroben večer na stadionu Santiago Bernabeu. Foto: AP

Prišel, odigral, zabil tri gole in zmagal! Prvi zvezdnik Real Madrida Cristiano Ronaldo je tudi v povratni četrtfinalni tekmi lige prvakov predstavil razkošje svojega talenta, znanja, tekmovalnosti, občutka za zadetke in lakote po zmagah. Potem ko je kraljevi klub v Nemčiji presenetljivo klonil z 2:0, je bilo na stadionu Santiago Bernabeu v Madridu povsem drugače. Galaktiki so napadli na vso moč, Ronaldo je matiral obrambo gostov že v 16. in 17. minuti, delo pa je dokončal v 77. minuti, ko je postavil končni izid 3:0. CR7 je v desetih tekmah letošnje sezone lige prvakov dosegel že 16 zadetkov, na lestvici strelcev v tem tekmovanju je na prvem mestu s skupno 93 goli, deset manj jih je dosegel njegov veliki tekmec Lionel Messi iz Barcelone, drugi golgeterji so daleč zadaj.

Enaintridesetletni Ronaldo je s trojčkom zadetkov spet nahranil svoj ego. »Popoln, magični večer! Goli so v mojem DNK,« je zatrdil Ronaldo. Mu sploh lahko kdo oporeka? V dresu Reala je zabil že 37. hat-trick, hkrati pa je postal prvi igralec v zgodovini lige prvakov, ki je po tri zadetke dosegel na treh tekmah v eni sezoni. »Ni slabo, kajne?« je na ta imenitni statistični podatek odvrnil Portugalec. »V tekmo smo krenili odločno, igrali smo intenzivno od prve minute in hitro dosegli dva zadetka. Popolnoma smo nadzirali igro. Wolfsburg je igral dobro, veliko so imeli žogo v svojih nogah. Toda gledano v celoti smo bili boljši. Ustvarili smo si več priložnosti za zadetek, zasluženo gremo v polfinale,« je še pojasnil Ronaldo, ki lovi tudi lastni rekord po številu zadetkov v eni sezoni lige prvakov. V sezoni 2013/14 je 17-krat zatresel mrežo nasprotnikov. Real Madrid se je še šestič zapored uvrstil v polfinale LP. Njegov novi nasprotnik bo znan jutri opoldne, ko bo žreb v Nyonu. Medtem je tudi Manchester City na svojem stadionu dobro opravil svoj posel. Po remiju 2:2 s PSG v Parizu so si sinje modri z golom Kevina De Bruyna v 76. minuti prvič v zgodovini kluba priigrali nastop v polfinalu lige prvakov. Pa ni šlo vse povsem gladko, saj je denimo Sergio Agüero v 30. minuti zapravil enajstmetrovko s strelom prek vrat. PSG je še četrtič zapored izpadel v četrtfinalu LP. »To je velik dosežek za klub. Zame je najbolje to, da se naš slog igre ni nikoli spremenil. Seveda lahko osvojimo ligo prvakov. To je cilj kluba. Proti vsaki ekipi lahko zmagamo s takšnim načinom igre,« je odločen trener Cityja Manuel Pellegrini.