1. SNL

Rezervist prinesel prvo zmago Celju

Objavljeno 18. avgust 2015 00.14 | Posodobljeno 18. avgust 2015 00.14 | Piše: STA, S. U.

Nogometaši Celja so premagali Zavrč.

CELJE – Nogometaši Celja so v šestem krogu premagali Zavrč z 2 : 1. Celjski nogometaši so v šestem krogu le prišli do zmage. Za prve tri točke v sezoni je v 85. minuti poskrbel rezervist Sunny Omoregie, s katerimi so se rešili zadnjega mesta na prvenstveni lestvici. Zavrč je na drugi strani vknjižil tretji poraz po vrsti in ima tako kot Celje pet točk.

Celjani so poizkušali od prve minute zagospodariti na igrišču, vendar so si prva strela pripravili Zavrčani. Napadalna igra se je Zavrču obrestovala v 63. minuti. Gosti so izvedli protinapad, Matjašič je videl Polića, ta pa je žogo podal do Pihlerja, ki je premagal Hosmana. Vendar pa veselje Zavrča ni trajalo dolgo. V 66. minuti je izid izenačil Vrhovec, ki je sprožil s kakšnih 20 metrov.

Za preobrat je v 85. minuti poskrbel Sunny. Celjski napad je začel Vrhovec, ki je podal na desno stran do Firerja, ta pa je žogo poslal v kazenski prostor, kjer je bil na pravem mestu nigerijski napadalec.

Celje bo tekmo naslednjega kroga odigralo v nedeljo, ko bo gostovalo pri Olimpiji, Zavrč pa bo že v petek gostil Domžale.