ENAJSTI KROG

Remi Maribora v Ljudskem vrtu, Olimpija slavila v Stožicah

Objavljeno 26. september 2013 01.03 | Posodobljeno 26. september 2013 01.03 | Piše: STA, Ma. F.

Državni prvaki iz Ljudskega vrta so še enkrat razočarali.

LJUBLJANA – Nogometaši ljubljanske Olimpije so v 11. krogu Prve lige Telekom Slovenije premagali Luko Koper z 1 : 0 (1 : 0).

Ljubljančani so še na drugi tekmi zapored zmagali in tako ostali v stiku s klubi pred njimi. Še vedno so na šestem mestu, za današnjimi tekmeci z Obale, ki so vsaj začasno četrti, pa zaostajajo za dve točki. Tokrat je zmago zmajem, ki so večino tekme igrali z igralcem več, zagotovil Nik Omladič z uspešno izvedeno enajstmetrovko v uvodnih minutah dvoboja.

Olimpija bo v 12. krogu v soboto gostovala pri Krki, Koprčani pa bodo gostili Maribor.

Celje Zavrč 2 : 1 (1 : 1)

Nogometaši Celja so premagali Zavrč z 2 : 1 (1 : 1).

Zavrč, ki je konec tedna poskrbel za najodmevnejšo zmago kroga proti Mariboru, proti Celjanom ni bil tako uspešen. Potem ko je izgubil pokalni dvoboj pred enim tednom, je danes klonil še v prvenstvu. Tokrat je bil dvoboj precej bolj izenačen, odločil pa ga je zadetek Andraža Žureja dobrih deset minut pred koncem tekme. Celje je po tretji zmagi še vedno na osmem mestu, Zavrč po tretjem porazu pa vsaj začasno na drugem.

Celje bo v 12. krogu v soboto gostovalo v Velenju, Zavrč pa bo gostil Triglav.

Triglav Domžale 0 : 3 (0 : 1)

Nogometaši kranjskega Triglava so izgubili proti Domžalam z 0 : 3 (0 : 1). Kranjski nogometaši še naprej ostajajo zgolj pri eni zmagi in zadnjem mestu na lestvici. Tokrat so gostili Domžale, ki so s četrto zmago (in drugo zapored) obdržale priključek z zgornjim delom lestvice. Triglav bo v 12. krogu v soboto gostoval v Zavrču, Domžale pa bodo gostile Gorico.

Maribor Rudar Velenje 1 : 1 (0 : 1)

Nogometaši Maribora in velenjskega Rudarja so se razšli z neodločenim izidom 1 : 1 (0 : 1). Državni prvaki iz Ljudskega vrta so še enkrat razočarali. Tokrat so pred domačim občinstvom proti Rudarju osvojili zgolj točko. Da je vrag vzel šalo po porazu v Zavrču, je pokazala odločitev trenerja Maribora Anteja Čačića, ko je v igro poslal najboljšo enajsterico. A niti ta ni dosegla polnega izkupička, pa čeprav so domači predvsem v drugem polčasu prevladovali. Kljub zgolj točki Mariborčani ostajajo na vrhu lestvice, Rudar pa je peti.

Mariborčani bodo v 12. krogu v soboto gostovali v Kopru, Rudar pa bo gostil Celje.

Gorica Krka 1 : 2 (0 : 0)

Nogometaši Gorice so izgubili proti novomeški Krki z 1 : 2 (0 : 0). Mednarodno pisana novogoriška zasedba, ki v tej sezoni pri mnogih kotira kot glavni »izzivalec« Maribora v boju za naslov prvaka, je doživela nepričakovan poraz. Kljub temu da je imela večino tekme vse v svojih rokah, je pred domačimi gledalci klonila pred predzadnjo ekipo lige Krko. Ta je zmagoviti zadetek zabila deset minut pred koncem tekme prek Andrije Novosela.

Gorica bo v 12. krogu v soboto gostovala v Domžalah, Krka pa bo gostila Olimpijo.