1. SNL

Remi Krke in Zavrča, petarda Olimpije

Objavljeno 04. oktober 2015 21.48 | Posodobljeno 04. oktober 2015 21.48 | Piše: STA, S. U.

Olimpija je po dveh slabših prvenstvenih predstavah, porazu doma proti Zavrču in remiju v Domžalah, spet na zmagoviti poti.

NOVO MESTO, LJUBLJANA – Nogometaši novomeške Krke in Zavrča so se v 13. krogu Prve lige Telekom Slovenije razšli z neodločenim izidom 1 : 1 (1 : 0), nogometaši Olimpije pa so v Ljubljani premagali Krško s kar 5 : 0 (2 : 0).

Krka – Zavrč 1 : 1

Novomeški nogometaši so se v prejšnjem krogu prvič po petih mesecih z gostovanja vrnili praznih rok. Zanje je bila, podobno kot 25. aprila, usodna Gorica, zato pa so Zavrčani v pravi srhljivki z velenjskim Rudarjem podaljšali zmagovito serijo in dosegli še peto zaporedno zmago. Z njo so izboljšali svoj rekordni dosežek, kajti v prvoligaški konkurenci še nikoli niso nanizali več zaporednih zmag. V 34. minuti so gledalci le videli prvi zadetek. Zanj je poskrbel Perić. Akcijo je začel Žiga Kastrevec, ki je na desni strani zaposlil Fučka, njegovo podajo v kazenski prostor pa je na najboljši mogoči način za domačo ekipo izkoristil Perić.

Zavrčani so drugi polčas začeli z Edom Kevinom Kokorovičem, ki je zamenjal Zorka, v 52. minuti pa so se veselili izenačenja. Zanj je z odličnim strelom z desne strani kazenskega prostora v daljši kot vratarja Barukčiča poskrbel Veljko Batrović. Dve minuti pozneje se je zatresla tudi mreža gostov, vendar je bil Filip Dangubić v nedovoljenem položaju.

V 68. minuti je bil v nedovoljenem položaju tudi Francesco Tahiraj, mreži pa se, čeprav sta obe ekipi poskušali priti do zmagovitega zadetka, do konca tekme nista več zatresli. Delitev točk, prva na medsebojnih tekmah, do zdaj so petkrat zmagali Zavrčani, štirikrat Novomeščani, je bila tudi najbolj pravična.

Olimpija – Krško 5 : 0

Olimpija je po dveh slabših prvenstvenih predstavah (za nameček je med tednom v prijateljskem obračunu komaj premagala tretjeligaša Ilirijo), porazu doma proti Zavrču in remiju v Domžalah, spet na zmagoviti poti. Tokrat je v Stožicah pokorila Krško, ki je bilo glede na videno povsem brez možnosti. Olimpija je zmagala prepričljivo, prikazala nekaj zares lepih akcij, blestel pa je predvsem dvojec Ezekiel Henty-Lucas Ontivero. Nigerijec je pokazal, da zna poleg preigravanja in doseganja golov tudi podajati, Argentinec pa je dosegel dva zadetka. Dvakrat je bil uspešen tudi Nik Kapun.

Da bo Ontivero velika nevarnost za vrata gostov, se je pokazalo zelo hitro, toda njegov strel so branilci odbili v kot. V deseti minuti je po lepi akciji Ljubljančanov Martin Mimoun streljal mimo gola, štiri minute pozneje pa se je prvič zatresla mreža. Pred odhodom na odmor je vendarle prišlo še do spremembe izida, drugič je v polno zadela Olimpija. Ta je spet izvedla lepo akcijo po desni strani, Henty pa je pred golom s fantastično podajo našel Kapuna, ki mu je ni bilo težko potisniti v mrežo.

Ontivero je zamudil tudi prvo priložnost drugega dela, a se je za to hitro odkupil, v 54. minuti je izkoristil še eno mojstrsko podajo Hentyja v prazen prostor, prišel sam pred Zalokarja, z natančnim strelom pa zatresel mrežo. Domačim navijačem ni bilo treba dolgo čakati na nove priložnosti, Henty in Šporar svoje nista izkoristila, zato pa jo je Kapun, ki je z močnim strelom zaključil akcijo Hentyja in Mimouna. Ljubljančani so tudi po četrtem golu nadaljevali napade, v 87. minuti pa še petič zadeli. Marko Perković je igral z roko v kazenskem prostoru, najstrožjo kazen pa je realiziral Šporar. Gostje so imeli v zadnji minuti priložnost za častni gol, toda Tim Čeh je streljal mimo gola