PSG tudi brez Ibrahimovića strl Barço, Totti novi rekorder lige prvakov

Objavljeno 30. september 2014 22.08 | Posodobljeno 01. oktober 2014 01.07 | Piše: STA, Mo. S.

Ljubitelji nogometa po Evropi so spremljali predvsem dva obračuna: dvoboj PSG in Barcelone ter Manchester Cityja in Rome.

S tekme v Moskvi.

MOSKVA – Nogometni večer v ligi prvakov je slovenskim ljubiteljem nogometa postregel z drugim mariborskim nastopom v elitnem tekmovanju v tej sezoni in drugo točko, ljubitelji nogometa po Evropi pa so spremljali predvsem dva obračuna: dvoboj PSG in Barcelone ter Manchester Cityja in Rome. Prvi se je končal z zmago Parižanov, drugi z delitvijo točk.

Poraz CSKA

Že popoldne so na igrišče stopili nogometaši Bayerna in moskovskega CSKA. Bili so precej osamljeni, saj so po kazni krovne zveze zaradi navijaških izgredov tribune stadiona Himki samevale. V nenavadnem vzdušju so se bolje znašli nemški nogometaši, ki so so pripravili precej priložnosti, a je ostalo le pri zadetku Thomasa Müllerja iz prvega dela z enajstih metrov.

Tottiju rekord

V Manchestru se je zvezdniška zasedba Cityja pomerila z Romo, ki blesti v italijanskem prvenstvu. Začelo se je odlično za domače, saj je v četrti minuti Sergio Kun Agüero zadel z bele točke. A je Maicon takoj odgovoril z vratnico, Roma pa je izenačila prek Francesca Tottija v 23. minuti. Stari maček Rome je tako postal tudi najstarejši strelec v tem tekmovanju; sveži 38-letnik je popravil starostni rekord Ryana Giggsa, ki je za Manchester United pred tremi leti zadel pri 37 letih in devetih mesecih. To pa sta bila tudi edina gola na tekmi, čeprav so domači na koncu iskali zmago in prevladovali.

Barcelona izgubila

Čeprav na igrišču ni bilo Zlatana Ibrahimovića, ki bi imel proti Barceloni še dodaten čustveni motiv, je bila tekma na Parku princev zelo razgibana. David Luiz je razveselil domače navijače, a je zvezdnik gostov Lionel Messi takoj izenačil. Polčas so vseeno dobili domači, potem ko je po kotu v polno zadel Marco Verratti. Drugi del se je začel po podobnem scenariju, saj je najprej Pariz povišal vodstvo, vratarja Marca Andreja ter Stegna je premagal Blaise Matuidi, toda Barca je takoj izenačila, zadel je prebujeni Neymar. Začel se je lov na izenačenje, ki pa ga ni bilo; kljub pritisku blaugrane je obramba pred Salvatorjem Sirigujem ostala trdna.

V drugi tekmi te skupine je Apoel dobil točko v dvoboju z Ajaxom, ki je sicer povedel z golom Lucasa Andersena, izenačil je Gustavo Manduca z bele točke.

Zmaga tudi Chelseaju

V slovenski skupini G je ob mariborski veliki točki v Gelsenkirchnu v drugi tekmi v Lizboni gostoval Chelsea. Lizbončani so se znašli v težavah v 34. minuti, ko je bil uspešen Nemanja Matić, z glavo je pospravil žogo v mrežo po prostem strelu. Londončani, naslednji tekmec Mariborčanov, so znali ohraniti minimalno vodstvo do konca.

Španski Athletic Bilbao se je opekel na gostovanju pri Bateju. Domači so hitro dosegli dva gola, prvega Denis Poljakov, drugega pa Aleksandr Karnicki. Španci so sicer še v prvem delu znižali, gol je dosegel Aritz Aduriz, njihovi napadi v drugem polčasu pa so bili jalovi in Bate se je veselil treh točk.

Zelo podoben razplet se je obetal tudi na drugi tekmi te skupine: Šahtar je na začasnem domačem terenu v Lvivu povedel po zadetku Alexa Teixeire, ko je Luiz Adriano v 85. minuti povišal na 2 : 0, se je zdela tekma odločena. Toda Jackson Martinez je tri minute zatem z enajstih metrov znižal, že v sodnikovem dodatku pa je isti igralec dosegel še en gol in priigral točko Portu.

Izidi: torek, 30. september: