KVALIFIKACIJE

Poraz Estonije pred Slovenijo, rekord Ibrahimovića

Objavljeno 05. september 2014 00.38 | Posodobljeno 05. september 2014 00.39 | Piše: STA, Mo. S.

Oba gola je dosegel Zlatan Ibrahimović.

STOCKHOLM – Nogometna reprezentanca Estonije je na generalki pred ponedeljkovim dvobojem uvoda kvalifikacij za evropsko prvenstvo 2016 proti Sloveniji izgubila v Stockholmu proti Švedski z 0 : 2 (0 : 2). Oba gola je dosegel Zlatan Ibrahimović, ki je s tem za Švedsko v 99 nastopih dosegel že 50 zadetkov in postal rekorder švedske izbrane vrste.

Ibrahimović je najprej v četrti minuti zadel za vodstvo z 1 : 0 in izenačil rekord 49 zadetkov, ki jih je leta do 1932 nabral Sven Rydall. V 24. minuti je dosegel še drugi gol in postal najuspešnejši strelec švedske reprezentance vseh časov. Drugi gol je Ibrahimović proslavil tudi tako, da je slekel dres, sodnik pa mu je za to pokazal rumeni karton.

Naslednjo priložnost za gole bo imel Ibrahimović že v ponedeljek, ko bo Švedska v uvodu kvalifikacij za EP gostovala na Dunaju, Ibrahimović pa bo zanjo odigral jubilejno 100. tekmo.