PRESENEČENJE

Pokal Slovenije: drugoligaš Dravinja izločil Domžale

Objavljeno 19. september 2012 23.49 | Posodobljeno 19. september 2012 23.49 | Piše: R. T., STA

V 2. krogu nogometnega pokala Slovenije je Olimpija s 3 : 0 izločila Muro 05.

LJUBLJANA – Za slovenskimi nogometnimi ekipami je 2. krog pokala Slovenije. Za presenečenje so poskrbeli nogometaši Dravinje in z 2 : 1 izločili Domžale. Obračun med Muro in Olimpijo je pripadel Ljubljančanom (0 : 3), napredovanje pa so si zagotovile še ekipe Aluminija, Celja, Triglava, Kopra in Gorice.

Presenečenje 2. kroga je pripravila Dravinja, ekipa iz 2. SNL, ki je z 2 : 1 premagala Domžale. Za Dravinjo je bil v 17. in 56. minuti natančen Tadej Kotnik, edini gol za domžalsko moštvo pa je v 70. minuti dosegel Ivan Knezović.

V Murski Soboti je Mura gostila Olimpijo. V prvem polčasu sta si obe ekipi priigrali le redke polpriložnosti. V nadaljevanju se je igra razživela in v 57. minuti, ko so gostje izvajali prosti strel, je Damjan Trifkovič meril v desni zgornji kot, vratar Filip Drakovič je žogo odbil v prečnik, v gneči pa se je najbolje znašel Trifkovič in iz bližine zadel domačo mrežo. Na 2 : 0 za Olimpijo je povišal Nikola Nikezić osem minut pred koncem, potem ko je preusmeril žogo v mrežo po prodoru Bobana Jovića po desni strani. V izdihljajih srečanja je Olimpija dosegla še tretji zadetek, strelec pa je bil Jović iz enajstmetrovke.

V drugem obračunu prvoligaških moštev med Aluminijem in velenjskim Rudarjem se je prvih 90 minut končalo z izidom 1 : 1, do spremembe ni prišlo niti po podaljških, po streljanju enajstmetrovk pa so se zmage s 5 : 4 veselili igralci iz Kidričevega. Celjani so s 3 : 0 odpravili Brda, Triglav pa je imel več težav z Odranci. Redni del tekme se je končal brez zadetkov, po podaljšku pa so bili uspešni Triglavani, za katere sta zadela Matej Poplatnik in Anže Jelar. Goričani so po podaljšku s 4 : 1 izločili Tolmin.

Izidi 2. kroga

Mura 05 – Olimpija 0 : 3 (0 : 0)

Tolmin – Gorica 1 : 4 (0 : 0, 1 : 1)

Dravinja Kostroj – Domžale 2 : 1 (1 : 0)

Aluminij – Rudar Velenje 5 : 4 (0 : 0, 1 : 1, 1 : 1)

Brda – Celje 0 : 3 (0 : 1)

Odranci – Triglav 0 : 2 (0 : 0, 0 : 0)

AH Mas Tech – Luka Koper 0 : 3 (0 : 2)

Tekma med Zavrčem in Mariborom bo zaradi nastopa Mariborčanov v evropski ligi na sporedu 26. septembra.