1. SNL

Petarda Olimpije proti Rudarju

Objavljeno 30. avgust 2015 22.04 | Posodobljeno 30. avgust 2015 22.04 | Piše: STA, S. U.

V zadnjem času strelsko izjemno učinkoviti Ljubljančani so dosegli peto zmago v nizu.

LJUBLJANA – Nogometaši ljubljanske Olimpije so v današnji tekmi premagali velenjski Rudar s 5 : 0 (1 : 0). V zadnjem času strelsko izjemno učinkoviti Ljubljančani so dosegli peto zmago v nizu, v zadnji tekmi 8. kroga so na kolena položili tekmece iz Šaleške doline in zadržali drugo mesto na prvenstveni lestvici, vodilni tekmeci iz Nove Gorice imajo dve točki več.

Izbranci domačega stratega Marijana Pušnika so v prvem polčasu prevladovali, predvsem aktivna sta bila Andraž Šporar in Nigerijec Ezekiel Henty. V 32. minuti je vendarle klonil, po kotu z desne strani je Radan odbil žogo, v pravem trenutku pa se je na pravem mestu znašel Dejan Kelhar in žogo po strelu z glavo pospravil v mrežo.

Celjani so zelo obetavno začeli drugo polovico tekme, a v 52. minuti je Šporar žogo prejel na levi strani in premešal zredčeno obrambo gostov ter po strelu z 12 metrov povišal na 2 : 0. Šeliga. V 70. minuti je glavni sodnik Nejc Kajtazović zavoljo prepovedanega položaja razveljavil gol Roku Kronavetru, v 78. minuti pa se je celjska mreža znova zatresla. V končnici tekme je Olimpija dosegla še dva zadetka. Najprej je zadel rezervist Dejan Djermanović po bliskovitem in samostojnem nasprotnem napadu, v 89. minuti pa je končni izid postavil trikratni strelec na današnji tekmi Šporar.

Ljubljanska ekipa bo v prihodnjem krogu gostovala pri novomeški Krki (11. september), velenjska pa bo gostila Celje (12. september).