Pastore osmešil Chelsea

Objavljeno 04. april 2014 14.50 | Posodobljeno 04. april 2014 14.50 | Piše: R. T.

V četrtfinalu nogometne lige prvakov Real Madrid in PSG v lepi prednosti.

»To je smešno. Seveda pričakuješ, da bodo dosegli fantastične zadetke, ne pa takšnih, kot so jih zabili nam. Začelo se je že s prvim golom, polvolejem Lavezzija, potem je sledil naš avtogol, nato pa še tretji gol, ki je šala. To pač ni gol, temveč šala,« je kontroverzni trener Chelseaja Jose Mourinho komentiral izjemno boleč poraz svojega moštva v prvi četrtfinalni tekmi lige prvakov v Parizu. Nogometaši PSG so vzeli to, kar se jim je ponudilo, in zmagali s 3:1, kar je izjemno lepa prednost pred povratnim dvobojem na Stamford Bridgeu, saj londonsko moštvo v prvi vrsti pogreša golgeterja. Tokrat je zaradi poškodbe manjkal Kamerunec Samuel Eto'o, Andre Schürrle je potrdil, da ni udarna špica, njegova tokratna zamenjava Fernando Torres pa je bil spet bled. Resda je PSG novopečeni nogometni bogataš s petrodolarji katarskih šejkov, a ima v svojih vrstah igralce najvišjega kakovostnega razreda, ki so vse bolj uigrani. Ezequiel Lavezzi je prvi načel mrežo angleškega kluba s pravim evrogolom pod prečko, še pred odmorom je iz enajstmetrovke izenačil Eden Hazard. V drugem delu so Parižani v gneči pred vrati prisilili Davida Luiza, da je žogo potisnil v lastno mrežo, v sodnikovem podaljšku pa je štiri branilce Chelseaja in vratarja Petra Čecha s pravim slalomom osmešil rezervist Javier Pastore, ki je v igro vstopil šele v 85. minuti. Zmaga francoskega prvaka je toliko vrednejša, ker je v 69. minuti odšel z igrišča prvi zvezdnik Zlatan Ibrahimović zaradi poškodbe desne stegenske mišice. »V drugem polčasu smo igrali odlično in Chelseaju vsilili našo igro. Fantje so bili kar malo poklapani med odmorom, ko je bilo 1:1. Toda rekel sem jim, naj kar verjamejo, da lahko zrušijo Chelsea. To so potem tudi storili. Ta rezultat bo Chelsea prisilil, da na povratni tekmi napade in nam ustvari prostor za nasprotne napade. Seveda pa se zavedamo, da bo na Stamford Bridgeu zakomplicirano,« je dejal trener PSG Laurent Blanc.

Realovci z mislimi v polfinalu

V primerjavi z lansko sezono v ligi prvakov, ko je Borussia Dortmund povozila Real Madrid v polfinalu, je tokrat na svoj račun z maščevanjem že na prvi četrtfinalni tekmi prišel kraljevi balet. Varovanci trenerja Carla Ancelottija so gladko zmagali, na drugi strani je stala okrnjena zasedba rumeno-črnih. Borussia je pogrešala pol ducata poškodovanih in kaznovanih igralcev, vključno s prvim strelcem Robertom Lewandowskim. Gareth Bale in Isco v prvem ter Cristiano Ronaldo (rekordni 14. gol v sezoni LP) v drugem polčasu so zagotovili izdatno prednost (3:0) pred povratnim obračunom v Nemčiji. »Reakcija moštva po dveh težkih porazih proti Barceloni in Sevilli v domačem prvenstvu je bila dobra. Seveda je jasno, da še nismo popolnoma pozabili nanju, saj smo plačali visoko ceno. Izgubili smo prvo mesto na lestvici, ampak če bomo do konca sezone dobili vse tekme, bomo vsaj osvojili ligo prvakov in španski kraljevi pokal,« je Ancelotti raje govoril o lovi na lovorike kot o tekmi z rumeno-črnimi. Očitno se že vidi v polfinalu LP, o morebitni vrnitvi na prvo mesto la lige bosta (so)odločala Atletico Madrid in Barcelona, 16. aprila pa je na sporedu finale kraljevega pokala z Barcelono. Borussia, ki je imela v drugem polčasu madridske tekme nekaj priložnosti za častni zadetek, se že zaradi pregovorne nemške vztrajnosti ne bo predala vse do konca torkove povratne tekme. »Po takšnem porazu seveda ne moremo vzklikati velikih bojnih krikov. Toda naša obveznost je, da poskusimo prav vse za preobrat v drugi tekmi. Če pa že govorimo o možnostih, bi rekli, da je Real v polfinalu,« je realen strateg Borussie Jürgen Klopp, ki se že bolj osredotoča na osvojitev drugega mesta v bundesligi in nemškega pokala.