1. SNL

Olimpija remizirala na Bonifiki, Maribor prevzel vodstvo

Objavljeno 21. julij 2013 22.45 | Posodobljeno 21. julij 2013 22.45 | Piše: STA, S. U.

Nogometaši Luke Koper in ljubljanske Olimpije so se v drugem krogu Prve lige Telekom Slovenije razšli z neodločenim izidom 1 : 1 (0 : 1).

Utrinek s tekme.

KOPER – Koprsko-ljubljanski obračun se je končal brez zmagovalca. Olimpija je bila v prvem polčasu boljši tekmec in je zasluženo vodila, Koper pa je izenačil po praktično prvi resni akciji na tekmi. Ljubljančani so tako na dveh tekmah zbrali točko, Koper pa je tik pod vodilnim Mariborom s štirimi točkami.

Zadetek za goste je prispeval Gabriel Eteme, ko je izkoristil lepo globinsko podajo nekdanjega igralca Kopra Davorja Bagarića. Eteme se je poigral s koprsko obrambo, potem pa rutinirano mimo nemočnega koprskega vratarja poslal žogo v mrežo.

Tudi v drugem polčasu so bili gostje iz Ljubljane boljši tekmec, a so edino priložnost domači unovčili v 54. minuti. Goran Galešić, ki je bil najbolj razpoloženi kanarček v polju, je hitro izvedel kot, do tedaj neopazni Mitja Lotrič pa je iz neposredne bližine kaznoval nepozorno ljubljansko obrambo.

Koprčani bodo v tretjem krogu prihodnjo soboto gostovali v Mariboru, Olimpija pa bo dan pozneje gostila Krko.