1. SNL

Olimpija ostaja brez zmage

Objavljeno 19. marec 2017 20.21 | Posodobljeno 19. marec 2017 20.21 | Piše: STA, S. U.

Koper nadaljuje niz neporaženosti.

LJUBLJANA – Nogometaši ljubljanske Olimpije in Kopra so se v 25. krogu 1, SNL Slovenije razšli z neodločenim izidom 1 : 1. Olimpija se je pred tekmo odločila, da si bodo gledalci dvoboj s Koprom ogledali brezplačno. Na tribunah se je zbralo skoraj 6000 ljudi, ki so videli vsaj prvo točko zeleno-belih v spomladanskem delu. Koprčani nadaljujejo niz neporaženosti. Ta zdaj znaša šest tekem, kar je trenutno največ med prvoligaši. Olimpija za Mariborom na drugem mestu zaostaja devet točk, Koper pa je šesti z enakim številom točk kot petouvrščeno Celje.

V 19. minuti so domači povedli, ko je Leon Benko iz bližine žogo poslal v mrežo, v 54. minuti pa so gostje izenačili z zadetkom Matica Paljka.

Aluminij Rudar 3 : 0

Nogometaši Aluminija so premagali velenjski Rudar s 3 : 0. Čeprav brez Lovra Bizjaka, so prišli do zmage proti Rudarju, ki ni upravičil statusa ene boljših gostujočih ekip v ligi (pred tem sta bila v tem pogledu uspešnejša le Olimpija in Maribor).