1. SNL

Olimpija izgubila že tretjič zapored, Mariborčani visoko premagali Krko

Objavljeno 07. maj 2014 22.24 | Posodobljeno 08. maj 2014 00.37 | Piše: STA, M. U.

Ljubljančani kar ne morejo zmagati.

LJUBLJANA, NOVO MESTO – Nogometaši ljubljanske Olimpije so v 32. krogu 1. SNL izgubili proti Celju z 0 : 1. Sedmouvrščena Olimpija je doživela še tretji zaporedni poraz. Pred domačimi gledalci je tokrat klonila pred osmouvrščenim Celjem, ki se ji je približal na tri točke zaostanka. Ljubljančane do konca prvenstva čakata še gostovanji v Kranju in Domžalah ter domači tekmi z Gorico in Zavrčem, Celjani pa bodo igrali doma z Mariborom in Gorico ter v gosteh s Krko in Triglavom.

Krka – Maribor 0 : 4

Nogometaši novomeške Krke so izgubili proti Mariboru z 0 : 4. Mariborčani so naredili nov korak k še enemu naslovu prvaka. Z novimi tremi točkami zanesljivo ostajajo na vrhu lestvice in teoretično lahko že v naslednjih dveh krogih osvojijo novo zvezdico. Izbranci Anteja Šimundže so še četrtič v sezoni premagali Novomeščane, usoden za domače je bil predvsem začetek drugega polčasa, a dejstvo je, da so bili vijoličasti pač boljši tekmec večino tekme.

Zavrč Domžale 0 : 0

Nogometaši Zavrča in Domžal so se razšli z neodločenim izidom 0 : 0. Domžalčani in Zavrčani so po neodločenem izidu ostali v položaju, ki jim do konca prvenstva realno ne prinaša kakšnega bistvenega dviga ali padca po lestvici. Ekipi sta se sicer še tretjič v sezoni razšli z delitvijo točk, le enkrat, marca letos, so se zmage veselili Domžalčani.

Rudar Gorica 3 : 2

Nogometaši Rudarja so v boju na daljavo s Koprom za drugo mesto tokrat premagali drugega primorskega ligaša. Ob veliki prednosti Maribora sta resneje v boju za podprvaka ostala le še Koper in Rudar, razmerje med njima se danes ni spremenilo, oba sta zmagala, tako da imata zdaj obe ekipi osem točk prednosti pred Goričani.

Nogometaši Luke Koper premagali kranjski Triglav s 3 : 0

Koprčani so tretjič na štirih medsebojnih tekmah v sezoni premagali Triglav in ostali v boju za (vsaj) drugo mesto na lestvici. Primorci so že v prvem polčasu postavili trdne temelje 18. zmagi v sezoni, ko so Gorenjcem, ki še vedno zaostajajo za štiri točke za predzadnjo Krko, zabili dva zadetka.