LIGA PRVAKOV

Oblak izločil Kampla

Objavljeno 17. marec 2017 11.30 | Posodobljeno 17. marec 2017 11.30 | Piše: R. T.

Danes bodo v Nyonu izžrebali pare četrtfinala v nogometni ligi prvakov.

Janu Oblaku je za imenitne obrambe čestital tudi zvezdnik Bayerja Javier Hernandez Chicharito. Foto: Reuters

NYON – Danes opoldne bodo na trnih v taborih osmih najuspešnejših klubov v tej sezoni nogometne lige prvakov. Tudi slovenski reprezentančni vratar Jan Oblak bo nestrpno pričakoval, katere tekmece bo moral naštudirati za dvoboja v četrtfinalu elitnega tekmovanja. Tja so se uvrstili še Barcelona, Bayern, Borussia Dortmund, Juventus, Leicester City, Monaco in Real Madrid. Atletico je izločil Bayer iz Leverkusna, za katerega je vidno igral drugi slovenski reprezentant Kevin Kampl, toda farmacevti niso bili niti blizu temu, da bi nadoknadili zaostanek iz prve tekme, ko so na svojem stadionu izgubili s 4:2. Tudi na stadionu Vicente Calderon je bila Atleticova obramba brezhibna, Jan Oblak je tako rekoč zaklenil svoja vrata, znova je navdušil s spektakularnimi obrambami. V eni akciji je obranil kar tri izjemno zahtevne strele Nemcev in požel stoječe ovacije ter občudovanje nogometne Evrope. Zaploskali so mu celo tekmeci. Obračun se je končal z izidom 0:0. »Včasih obraniš tri strele, drugič pa nasprotnik zadene iz prvega poskusa. To je težko pojasniti. Videl sem žogo in šel nanjo. Odreagiral sem hitro in vse se je dobro izšlo,« je skromno govoril Oblak in se ozrl še v preteklost: »Pred dvema letoma sem tukaj debitiral v ligi prvakov, ko je imel Miguel smolo (takrat prvi vratar rdeče-belih Miguel Angel Moya se je poškodoval, op. p.). na tisti večer imam lepe spomine, saj sem potem več igral.« Na veselje slovenskih navijačev bo 24-letni Škofjeločan v odlični formi branil vrata izbrane vrste 26. marca proti Škotski v Glasgowu. »Oblak je najboljši vratar na svetu. To pokaže na vsaki tekmi, in tako je bilo tudi tokrat,« je poudaril prvi zvezdnik Atletica Antoine Griezmann.

Zelo evforično je bilo tudi v žepni kneževini, kjer je Monacu brez prvega napadalca Radamela Falcaa (poškodba) uspel podvig proti Manchester Cityju. Četa trenerskega zvezdnika Pepa Guardiole je na Azurno obalo pripotovala s prednostjo 5:3, a so se sinje modri še kako dobro zavedali, da jim izrazito napadalno usmerjeni tekmec ne bo dovolil zgolj čuvati priigrane prednosti. Gostitelji so povedli z 2:0 po zadetkih 18-letnega Kyliana Mbappeja v 8. in Fabinha v 29. minuti. V 71. minuti je Leroy Sane izničil prednost Monaca in šest minut je bil v četrtfinalu City. Moštvo trenerja Leonarda Jardima se ni predalo, napad na vse ali nič je v 77. minuti s tretjim golom kronal Tiemoue Bakayoko. »To smo si zaslužili. Ponosni smo na ta rezultat,« je dejal Bakayoko ob skupnem izidu 6:6, a so Monačani dosegli več golov v gosteh. Na drugi strani je Guardiola doživel prvi izpad v osmini finala lige prvakov, City je na tej ravni izpadel četrtič v zadnjih petih sezonah, angleški klub pa je tudi prvi, ki je v ligi prvakov izpadel, potem ko je na prvi tekmi dosegel pet golov.