KVALIFIKACIJE ZA EP

Novagol zabil dva gola za tri točke

Objavljeno 12. oktober 2014 22.10 | Posodobljeno 13. oktober 2014 00.53 | Piše: Rok Tamše

Slovenska nogometna reprezentanca je v kvalifikacijah za EP 2016 v Vilni z 2 : 0 premagala Litvo.

Milivoje Novaković.

VILNA – Slovenska nogometna reprezentanca je v Vilni v 3. krogu kvalifikacij za EP 2016 premagala izbrano vrsto Litve z 2 : 0. Oba zadetka je v prvem polčasu dosegel Milivoje Novaković. Slovenija ima po treh krogih v kvalifikacijski skupini E šest točk in je na drugem mestu za Anglijo, ki je osvojila vseh devet točk. Naslednjo tekmo bo Slovenija odigrala 15. novembra v Londonu pri Angliji.

V primerjavi z zadnjo tekmo v Ljudskem vrtu je selektor Srečko Katanec opravil dve zamenjavi v udarni zasedbi. Namesto defenzivnega vezista Aleša Mertlja je začel Dalibor Stevanović, Valterja Birso pa je na desnem boku zamenjal Nejc Pečnik.

Slovenijo je v Litvi spremljalo kakšnih 50 navijačev iz domovine.

V prvi tekmi 3. kroga je Anglija v gosteh premagala Estonijo z 1: 0, edini zadetek je dosegel Wayne Rooney. V torek se bosta v skupini E pomerili še reprezentanci San Marina in Švice.

Litva – Slovenija 0 : 2 (0 : 2)

Vilna, Stadion LFF, 4500 gledalcev, sodnik Mihael Kukulakis (Grčija).

Strelec: 0 : 1 Novaković (33.), 0 : 2 Novaković (37.)

Litva: Arlauskis, Freidgeimas, Kijanskas, Žulpa, Vaitkunas, Matulevičius, Novikovas, Chvedukas (od 75. Mikoliunas), Panka (od 32. Vičius), Černych, Andriuškevičius

Slovenija: Handanović, Brečko, Ilić, Cesar, Struna, Stevanović (od 46. Mertelj), Kurtić, Kirm (od 87. Lazarević), Kampl, Pečnik (od 66. Birsa), Novaković

V 22. minuti so Slovenci gostiteljem podarili žogo na sredini igrišča, po nasprotnem napadu je Fiodor Černych slabo ustrelil s kakšnih 18 metrov, tako da je Samir Handanović brez težav ukrotil žogo.

V 17. minuti so od navdušenja ponoreli litovski navijači, ampak samo za kratek čas. Deivydas Matulevičius je namreč po visokem predložku, po katerem je slabo posredoval Handanović, iz neposredne bližine zatresel slovensko mrežo, toda sodnik je pokazal, da je bil litovski napadalec v prepovedanem položaju.

Ta priložnost je gostiteljem dala krila, tako da so nanizali nekaj obetavnih akcij, ki pa so jih slabo zaključili.

V 23. minuti je zaradi prekrška rumeni karton prejel Dalibor Stevanović.

V 32. minuti je zaradi poškodbe moral iz igre Mindaugas Panka, zamenjal ga je Gediminas Vičius.

V 33. minuti je z leve strani poslal predložek Andraž Kirm, Milivoje Novaković je žogo z desnico podal do Nejca Pečnika, ta mu je vrnil žogo v kazenski prostor, Novagol pa je spretno poslal žogo s kakšnih 12 metrov za hrbet domačega vratarja.

Domači nogometaši so se odprli in pustili več prostora v obrambi. Kevin Kampl je v 37. minuti prodrl po levi strani, podal v sredino do Novakovića, kateremu je prvi udarec iz bližine Gierdius Arlauskis obranil, toda v drugo Novaković ni zgrešil. Slovenija je povedla z 2 : 0.

V sodnikovem podaljšku prvega polčasa sta rumena kartonu v moštvu gostiteljev dobila Matulevičius in Novikovas.

Na stadionu LFF so domači navijači obnemeli, s tribun se slišijo le pesem Slovenskega naroda sin in vzkliki Slovenija, Slovenija.

Po odmoru je Stevanovića zamenjal Aleš Mertelj.

V 48. minuti je z roba kazenskega strela po odbiti žogi poskusil s strelom Freidgeimas, žoga pa je zletela mimo desne vratnice Handanovićevih vrat.

V 51. minuti je Novaković sam stekel proti litovskim vratom in podal v sredino proti osamljenemu Kamplu v kazenskem prostoru, vendar je bila podaja premočna.

V 56. minuti je zaradi prekrška nad Pečnikom rumeni karton prejel Chvedukas.

V 64. minuti je s približno 20 metrov na slovenska vrata sprožil Žulpa in zgolj ogrel zbranega Handanovića.

V 66. minuti je namesto Pečnika v igro vstopil Birsa.

V 75. minuti je v moštvu Litve Chvedukasa zamenjal Mikoliunas.

V 85. minuti je spet svoj strel preizkusil Freidgeimas, ki je s kakšnih 25 metrov meril naravnost v Handanovića.

V 87. minuti je v slovenski reprezentanci Lazarević zamenjal Kirma.

V izteku 90. minute je Birsa sprožil natančen strel s kakšnih 20 metrov, Arlauskis se je izkazal z lepo parado in žogo izbil v polje.

V sodnikovem podaljšku je rumeni karton zaradi prekrška nad Lazarevićem prejel Kijanskas.

Po prostem strelu Birse s kakšnih 25 metrov se je spet z odlično obrambo izkazal Arlauskis.