KVALIFIKACIJE ZA EP 2016

Nov šok za Nemce, Ronaldo rešil Portugalce

Objavljeno 15. oktober 2014 01.20 | Posodobljeno 15. oktober 2014 02.28 | Piše: STA, S. U.

Švicarji pričakovano niso imeli težav s San Marinom in so zmagali s 4 : 0.

Z današnjimi tekmami v skupinah D, E, F in I se je končal oktobrski del kvalifikacij za EP 2016. Svetovni prvaki Nemci so doživeli nov šok in igrali le 1 : 1 z Irsko, Danci pa so po golu Cristiana Ronalda v 95. minuti klonili proti Portugalski. Tekma Srbija – Albanija je bila prekinjena in odpovedana.image

Poškodbe in povsem zdesetkana ekipa Joachima Löwa

V skupini D so morali Nemci po nepričakovanem porazu s Poljsko precej resneje vzeti tekmo z Irsko, kot bi jo kot svetovni prvaki še pred nekaj tedni. A številne poškodbe in povsem zdesetkana ekipa selektorju Joachimu Löwu niso dovolili mirnega spanca, nazadnje pa so se strahovi izkazali za upravičene.

Nemci so sicer narekovali ritem, bili boljši, imeli več priložnosti, izkoristili pa le eno Tonija Kroosa v 71. minuti. Kazen je na stadionu v Gelsenkirchnu prišla v 94. minuti, ko je bil irski rezervist John O'Shea na pravem mestu za 1 : 1. V drugih tekmah te skupine je Gibraltar z Gruzijo izgubil z 0 : 3, Poljaki in Škoti pa so se razšli z neodločenim izidom 2 : 2.

Zadnji dvoboj so igrali tudi v slovenski skupini E, Švicarji pa pričakovano niso imeli težav z malčkom San Marinom in so zmagali s 4 : 0, zadeli so Haris Seferović dvakrat (10., 24.), Blerim Džemaili (30.) in Xerdan Shaquiri (87.). Na lestvici je v vodstvu Anglija, naslednji slovenski tekmec, z vsemi devetimi točkami, po šest jih imata Slovenija in Litva, po tri pa zdaj Švica in Estonija.

Severna Irska iz Grčije s polnim izkupičkom

Madžari so se namučili s Ferci, izid pa je bil le 1 : 0, edini gol je dosegel Adam Szalai. Tudi Finci so doma ostali praznih rok, premagali so jih Romuni oziroma Bogdan Stancu, ki je dosegel oba gola za končnih 2 : 0. Enak končni izid je bil v Grčiji, kjer so poln izkupiček odnesli gostje iz Severne Irske, Jamie Ward in Kyle Lafferty pa sta bila strelca.