PRVA LIGA

Nogometaši Maribora premagali velenjski Rudar

Objavljeno 20. julij 2013 23.36 | Posodobljeno 21. julij 2013 00.18 | Piše: STA, Ma. F.

Dvoboj Krke in Gorice je bil večino tekme precej izenačen, izenačeno pa se je tekma tudi končala.

Slavje vijoličnih bojevnikov po zgodovinski zmagi s 3 : 0 v ligi Evropa.

VELENJE – Nogometaši velenjskega Rudarja so v drugem krogu Prve lige Telekom Slovenije izgubili proti Mariboru z 0 : 3 (0 : 2). Mariborčani so drugič zapored zmagali. Levji delež posla so pred lepo polnimi tribunami velenjskega stadiona opravili že v prvem polčasu, ko so po zaslugi Marcosa Tavaresa in Nusmirja Fajića prišli do zanesljive prednosti. Izbranci Anteja Čačića so se tako povzpeli na vrh lestvice.

Velenjčani bodo v tretjem krogu prihodnjo soboto gostovali v Celju, Maribor pa bo isti dan gostil Koprčane.

Krka – Gorica 1 : 1

Dvoboj Krke in Gorice je bil večino tekme precej izenačen, tako pa se je tekma tudi končala. Kazalo je, da bodo Novogoričani prišli do druge zmage zapored po golu Saše Aleksandra Živca, a je minuto pred koncem rednega dela izid poravnal Amer Krcić in tako Krki priigral prvo točko v prvenstvu.

Krka bo v tretjem krogu prihodnjo nedeljo gostovala v Ljubljani, Gorica pa bo dan prej gostila Domžale.

Domžale Triglav 2 : 2

Dvoboj Domžalčanov in Kranjčanov je ponudil veliko razburljivih trenutkov, zadetkov in tudi rdeči karton Triglava. A te številčne prednosti domačim v končnici tekme ni uspelo izkoristiti, tako da je ostalo pri izidu iz prvega polčasa 2 : 2.

Domžalčani bodo v tretjem krogu prihodnjo soboto gostovali v Novi Gorici, Triglav pa bo dan pozneje gostil Zavrč.

Zavrč Celje 2 : 1

Novinec v ligi je na prvi domači tekmi prišel do svoje prve zmage v prvoligaški konkurenci. Junak tekme je postal Mario Brlečić, ki je v končnici tekme zabil zmagoviti gol. Celjani so po preložitvi obračuna z Domžalami danes odigrali prvo prvenstveno tekmo v sezoni, kljub zgodnjemu vodstvu pa so ostali praznih rok.

Zavrč bo v tretjem krogu prihodnjo nedeljo gostoval v Kranju, Celjani pa bodo dan prej gostili velenjski Rudar.