1. SNL

Mura potopila Rudar, v Kidričevem izenačeno

Objavljeno 18. november 2012 18.36 | Posodobljeno 18. november 2012 18.37 | Piše: Mo. S., STA

Mura je v boju za obstanek nujno potrebovala zmago, in tokrat so tekmece povsem razorožili.

MURSKA SOBOTA, KIDRIČEVO – Nogometaši Mure 05 so v 19. krogu 1. slovenske nogometne lige premagali velenjski Rudar s 4 : 0 (2 : 0), nogometaši Aluminija pa so se z Luko Koper razšli z neodločenim izidom 1 : 1 (1 : 0).

V Pomurju so zadeli Eterović v 20. in 37. minuti (11 m), Travner v 59. za 3 : 0, Bohar pa v 62. minuti za končni izid 4 : 0. Mura je v boju za obstanek nujno potrebovala zmago, in tokrat je tekmece povsem razorožila. Dosegla je četrto zmago v prvenstvu in zaostanek za predzadnjo Gorico ob tekmi manj znižala na pet točk. Toliko prednosti pred Muro ima tudi osmouvrščeni Rudar, ki pa mora odigrati še dve zaostali tekmi.

Izid tekme v Kidričevem je bil izenačen, strelca pa sta bila Kurež (21.) za domače in Pučko (75.) za goste. Nogometaši Aluminija so tako po štirih zaporednih porazih znova vpisali točko in so na lestvici sedmi, Koper pa je z 32 točkami na tretjem mestu.