Objavljeno 03. november 2014 17.30 | Posodobljeno 03. november 2014 17.30 | Piše: R. T.
Ključne besede: Jose Mourinho

Trener Chelseaja, tekmeca Maribora v ligi prvakov, nergal po domači zmagi.

Jose Mourinho.

Tudi po desetih krogih angleške premier league Chelsea kraljuje na vrhu lestvice, nov trojček točk je osvojil proti mestnemu tekmecu Queens Park Ranger. Izbranci portugalskega strokovnjaka Joseja Mourinha, ki se zdaj že pripravljajo na sredino tekmo lige prvakov z Mariborom v Ljudskem vrtu, tokrat niso navdušili. Vso tekmo so se precej mučili z nasprotnikom z dna lestvice, toda Oscar in Eden Hazard sta iz enajstmetrovke modrim zagotovila zmago z 2:1. Če že igra ni bila bleščeča, pa je za takšno izvedbo, a verbalno, po tekmi poskrbel kar Mourinho. »Moje moštvo ni igralo posebno dobro oziroma ni igralo tako, kot sem pričakoval. Imeli smo samo obdobja dobre igre, tega pa nismo počeli konstantno. Točke smo si sicer zaslužili, toda druga stvar je, da nismo igrali dobro. Petnajst minut je bilo dobro, pa 15 minut slabo. Igrali smo proti organizirani ekipi, ki se je zelo dobro branila. Toda glede na našo kakovost sem pričakoval, da bomo močnejši,« je The Special One ležerno komentiral dogajanje na Stamford Bridgeu in nasmejal sedmo silo, ko se je dotaknil tudi poznega prižiganja luči na stadionu. »Mislim, da je bil možakar, ki je zadolžen za luči, podobno razpoložen kot občinstvo, saj so vsi spali. Potreboval je 20 minut, da je ugotovil, da je na igrišču pretemno, jaz pa sem potreboval kar 30 minut, da sem spoznal, da tribune niso prazne. Težko je igrati, če je na domačem stadionu vse tiho. Ko smo dosegli zadetek, sem šele spoznal: 'Uau, stadion je poln. Dobro je,'« se je iz gledališkega ozračja pošalil Mourinho. Kaj takšnega zagotovo ne bo doživel pojutrišnjem v Ljudskem vrtu, kjer bo občutil štajerski temperament.

Medtem ko je karizmatični strateg pohvalil brazilskega vezista Oscarja za predstavo na visoki ravni, ni mogel biti povsem zadovoljen s prvim napadalcem Diegom Costo, ki se je vrnil po poškodbi stegenske mišice. Odigral je le prvi polčas. »Tako kot celo moštvo tudi on ni pokazal nič posebnega. Pri poškodbi mišice ne gre samo za telo, ampak tudi za možgane. Ker se bojiš, kakšen bo odziv mišice po poškodbi, te vse to nekoliko upočasni. Seveda bo že na naslednji tekmi boljši,« je prepričan Mourinho, privrženci Maribora pa bi radi videli vse prej kot razpoloženega Costo na svojem igrišču. Toda računati je treba z nabrušenim Chelseajem, saj bi Londončani z zmago v Sloveniji imeli že deset točk, kar jim zagotavlja uvrstitev v drugi del tekmovanja.

Vrstni red po treh krogih: Chelsea 7 točk, Schalke 5, Maribor 2, Sporting 1.