Mladi slovenski nogometaši s porazom začeli kvalifikacije

Objavljeno 15. avgust 2013 00.22 | Posodobljeno 15. avgust 2013 00.24 | Piše: STA, Ma. F.

Edini gol na tekmi je v 22. minuti dosegel Artur Rättel.

Tomaž Kavčič.

VELENJE – Slovenska nogometna reprezentanca do 21 let je na prvi tekmi kvalifikacij za evropsko prvenstvo 2015 (skupina 2) v Velenju izgubila proti Estoniji z 0 : 1 (0 : 1). Edini gol na tekmi je v 22. minuti dosegel Artur Rättel.

»Seveda nisem zadovoljen. V prvi polčas smo šli premehko. Drugega smo odigrali, kot je treba. Imeli smo priložnosti, nismo pa zabili. Gosti so se dobro branili. Tu v Evropi enostavno moraš dati gol iz dveh, treh priložnosti. Prvi polčas je bil pod kritiko. A to je prva tekma, gremo dalje, treba je analizirati, kaj je šlo narobe,« je po tekmi razočarano povedal Kavčič.

V skupini 2 so poleg Slovenije in Estonije še Rusija, Danska in Bolgarija, Slovence pa po avgustovskem uvodu letos čaka še šest tekem; doma bodo izbranci Kavčiča igrali še 10. septembra z Dansko, 15. oktobra z Bolgarijo in 15. novembra z Rusijo.