Mariborčani že izničili uspeh z derbija proti Olimpiji

Objavljeno 11. maj 2016 20.30 | Posodobljeno 11. maj 2016 22.31 | Piše: STA, M. U.

Državni prvaki izgubili proti Rudarju, Olimpija zmagala v Celju.

Mariborčani so že izničili uspeh z derbija proti Olimpiji. Foto Blaž Samec, Delo

MARIBOR, CELJE – Nogometaši Maribora so v 34. krogu 1. SNL izgubili proti velenjskemu Rudarju s 3 : 2. V Ljudskem vrtu so tako pripravili neljubo presenečenje in povsem izničili uspeh z derbija proti Olimpiji. Velenjčani so se v Ljudski vrt podali brez trenerja Jerneja Javornika, ki je odstopil iz osebnih razlogov. Toda ekipa iz Velenja je pod taktirko dosedanjega Javornikovega pomočnika Ramiza Smajlovića zdržala domala vse pritiske in šokirala Ljudski vrt.

Mariborčani so po pričakovanju takoj prevzeli pobudo in že v uvodnih minutah skušali zadeti. Toda vijoličastim se je sreča nasmehnila šele v zadnjih trenutkih prvega polčasa. Radan je storil napako. Na videz nenevarna žoga mu je spolzela iz rok, do nje je prišel Sallalich, ki je izkoristil darilo in žogo potisnil v mrežo. Toda Velenjčani so v drugem polčasu po kotu z desne strani izenačili. Najvišji v skoku je bil kapetan Knezović, ki je žogo mimo Handanovića z glavo poslal v mrežo. V 78. minuti je z golom Mendyja Maribor spet povedel, a le za kratek čas. V 82. minuti je Lotrič poslal predložek z desne strani, Črnčič pa je iz polobrata zadel desni spodnji kot. Toda v peti minuti sodniškega dodatka je Velenjčane razveselil Tolimir, ki je z roba kazenskega prostora zadel nebranjeno mrežo.

Olimpija je Mariboru z zmago v Celju spet zbežala za tri točke. Celje bo v 35. krogu v soboto gostovalo v Domžalah, Olimpija pa v Velenju.

Celje -Olimpija 1 : 3

Olimpija in Celje sta ob vesteh o spornem ponujanju oziroma prejemanju premij odigrala tekmo z veliko zadetki. Več so jih dosegli Ljubljančani, ki so ob nepričakovanem Mariborovem porazu proti Rudarju tako branilcem naslova spet pobegnili za tri točke. Olimpija ima zdaj 68 točk, Maribor ostaja pri 65, na ljubljanski strani pa so tudi medsebojne tekme v sezoni.