SLOVENSKI SUPERPOKAL

Mariborčani v Novi Gorici do nove lovorike

Objavljeno 14. avgust 2014 00.20 | Posodobljeno 14. avgust 2014 00.20 | Piše: STA, S. U.

Državni prvaki so v Novi Gorici premagali pokalnega prvaka Gorico s 4 : 1 (2 : 0).

NOVA GORICA – Nogometaši Maribora so zmagovalci letošnjega slovenskega superpokala. Državni prvaki so v Novi Gorici premagali pokalnega prvaka Gorico s 4 : 1 (2 : 0).

Športni park, gledalcev 1500, sodniki: Žganec (Ljubljana), Žunič (Kranj) in Rojko (Logatec).

Strelci: 0 : 1 Vuklišević (2.), 0 : 2 Vršič (19., 11 m), 1 : 2 Makinwa (65.), 1 : 3 Vršič (77., 11 m), 1 : 4 Fajić (88.)

Gorica: Simčič, Vanin, Širok, Modolo, Vetrih (od 63. Kavčič), Jogan, Arčon (od 46. Pasqualini), Johnson, Makinwa, Žigon, Majcen (od 86. Džuzdanović)

Maribor: Cotman, Stojanović, Vuklišević, Šuler, Viler, Sallalich (od 73. Mejač), Mertelj, Dervišević (od 84. Ndiaye), Vršič, Mendy (od 69. Zahović), Fajić

Rumeni kartoni: Modolo, Simčič, Širok; Vuklišević

Rdeči karton: Modolo (76.)

Mariborski nogometaši so četrtič v zgodovini osvojili superpokalno lovoriko. V Novi Gorici so temelje zmage postavili že v prvem polčasu, saj je Gorica, ki ji tudi v prvenstvu ne gre in je s štirimi porazi pri dnu lestvice, prejela dva zadetka, ob tem pa pokazala premalo, da bi pomenila resno grožnjo tekmecu. V drugem polčasu je sicer pokazala precej odločnejši obraz, znižala zaostanek, a Marco Modolo je zakrivil novo najstrožjo kazen ter dobil rdeči karton, tako da so upi Gorice približno 15 minut pred koncem splavali po vodi.

Mariborčani so povedli že v drugi minuti, potem ko je Dare Vršič dobro podal s prostega strela z desne strani, goriška obramba je pred vrati pozabila na Damjana Vukliševića, ki je z glavo zadel za 1 : 0. V deveti minuti je bila v podobni akciji ista naveza, le da je mariborski branilec takrat žogo poslal malo čez gol.

V 19. minuti je bilo že 2 : 0 za državne prvake. Po dolgi podaji v kazenski prostor je do žoge prišel Jean-Philippe Mendy, vratar Vasja Simčič ga je nepravilno zaustavil, tako da je sledila enajstmetrovka. To je zanesljivo izvedel Vršič. Štajerci so bili blizu novega zadetka v 26. minuti, a je Nusmir Fajić malce z leve strani z 10 metrov zatresel le zunanji del mreže.

V drugem polčasu je Gorica uvodoma pokazala odločnejšo igro, z izjemo poskusa Lorenza Pasqualinija pa so bili streli nenatančni. Merilnih naprav ni imel pravilno nastavljenih niti Mendy v 62. minuti, ko je zgrešil iz ugodnega položaja v kazenskem prostoru. Tri minute pozneje pa je Stephen Makinwa iz bližine le obudil upe domačih, ko je zadel za 1 : 2.

Toda vsega je bilo konec v 76. minuti. Modolo je nad Vukliševićem zakrivil prekršek v kazenskem prostoru, ob tem pa dobil drugi rumeni karton in moral iz igre. Z bele točke je bil še drugič natančen Vršič. V 83. minuti je Simčič moral posredovati po strelu Aleša Mejača z dobrih 10 metrov, znova pa je bil premagan v 88. minuti, ko je odbito žogo v mrežo pospravil Fajić.