1. SNL

Maribor po navdihu Zahoviča do treh točk

Objavljeno 26. julij 2014 22.03 | Posodobljeno 26. julij 2014 22.03 | Piše: STA, S. U.

Mariborčani so komaj premagali novince, drugič pa je zmagal tudi Zavrč.

MARIBOR – Maribor je v današnji tekmi 2. kroga nogometnega prvenstva premagal Kalcer Radomlje s 3 : 2 (1 : 1). Mariborski trener Ante Šimundža je pred veliko pomembnejšo prvo tekmo tretjega kroga kvalifikacij za evropsko ligo prvakov z izraelskim Maccabijem iz Tel Aviva, ki bo v štajerski prestolnici v sredo, 30. julija, spočil nekatere nosilce igre, od prve minute pa so zaigrali Welle Ndiaye, Damjan Vuklišević, Dejan Trajkovski in Dino Hotić, medtem ko sta Goran Cvijanović in Matic Črnic zaradi kršenja klubskih pravil premeščena v ekipo B.

Kalcer Radomlje je povedel v 19. minuti z golom Janija Zavrla. Dve minuti kasneje so gostje z avtogolom Jureta Balkovca Mariborčanom omogočili izenačenje. Izid 1 : 1 je bil vse do 85. minute, takrat pa je udaril mladi napadalec Luka Zahovič, ki je v igro vstopil v 78. minuti. V razmiku treh minut je 18-letni sin športnega direktorja Zlatka Zahoviča povedel vijolične v vodstvo s 3 : 1. Novinci so do konca le še ublažili poraz z zadetkom Dušana Stoiljkovića.

Zavrč na vrhu lestvice izenačen z Mariborom

Nogometaši Rudarja iz Velenja so izgubili proti Zavrču z 0 : 2 (0 : 0). Ekipi sta se tokrat pomerili petič, Zavrč je zmagal tretjič, prav tako pa je po dveh krogih zadržal popoln točkovni izkupiček in je na vrhu lestvice izenačen z državnimi prvaki iz Maribora. Zavrčani so terensko premoč kronali šele v drugem polčasu, zadela sta Matija Smrekar v 56. in Toni Datković v 79. minuti.