Maribor in Olimpija na vrhu, Mura se dviga z dna

Objavljeno 27. september 2012 00.52 | Posodobljeno 27. september 2012 00.52 | Piše: S. U., STA

Končan je 11. krog 1. slovenske nogometne lige.

Berić v akciji.

KOPER – Državni prvaki se tudi z Obale vračajo s polnim izkupičkom. Večino dela na poti k deveti zmagi v prvenstvu, s katero so se še utrdili na vrhu prvenstvene lestvice, so Štajerci opravili v prvem polčasu, ko so zabili vse tri gole. Koprčani so vpisali tretji poraz in ostajajo na tretjem mestu.

Odločil Žibert, Čadikovski zapravil izenačenje

Že v 19. minuti sta Marcos Tavares in Agim Ibraimi izpeljala lepo akcijo, ki jo je učinkovito zaključil Goran Cvijanović. V 27. minuti je danes zelo razpoloženi Tavares uspešno preigral domačo obrambo, vendar je njegov strel iz bližine z odlično obrambo zaustavil Ermin Hasić.

Luka Koper Maribor 2 : 3 (1 : 3)

Stadion Bonifika, gledalcev 2000, sodniki: Balažič (Šmarje - Sap), Šinkovec (Begunje) in Pavlič (Laze v Tuhinju).
Strelci: 0 : 1 Cvijanović (19.), 1 : 1 Čadikovski (37.), 1 : 2 Mejač (41.), 1 : 3 Tavares (45.),
2 : 3 Žibert (68.).
Luka Koper: Hasić, Palčič, Blažič, Đukić, Perger, Žibert (od 87. Brečević), Guberac, Bubalo (od 72. Majcen), Popović, Pučko (od 78. Tom), Čadikovski.
Maribor: Handanović, Mejač, Vidović, Rajčević, Trajkovski, Ibraimi (od 86. Milec), Mertelj (od 73. Dodlek), Filipović, Cvijanović, Tavares (od 90. Komazec), Berić.
Rumeni kartoni: Bubalo, Đukić, Majcen, Blažič; Trajkovski.
Rdeči karton: /.

Sledile so minute, ko so nekaj več poskušali tudi domači. V 37. minuti je po globinski podaji Dragan Čadikovski pobegnil Jovanu Vidoviću in s strelom po tleh premagal Jasmina Handanovića. Kljub izenačenju pa gosti niso popuščali. V 41. minuti so tako v enem od številnih polprotinapadov spet povedli. Aleš Mejač je hitro prodrl po desni strani proti koprskim vratom in s strelom v bližnji kot premagal Hasića. Gosti so minuto pred koncem prvega polčasa šli v nov protinapad, ko je Aleš Mertelj lepo zaposlil Tavaresa, ta pa je iz neposredne bližine žogo le še potisnil v koprsko mrežo.

Mlada koprska vrsta, v kateri je igralo veliko nogometašev, mlajših od 20 let, se kljub prepričljivemu vodstvu favoriziranih gostov ni predala. Že v 46. minuti je Milan Bubalo pritekel pred Handanovića, a je bil ta uspešnejši. Varovanci trenerja Darka Milaniča so nato resno zagrozili v 60. minuti. Aleš Mejač je s pravo bombo z več kot 20 metrov zatresel vratnico domačega gola.

Da je bilo nadaljevanje srečanja še zanimivejše, so domači poskrbeli v 68. minuti, ko je hitri Bubalo podal v kazenski prostor, kjer je Urban Žibert spretno ustrelil in zadel gostujočo mrežo. Dve minuti pozneje je imel Tavares kar dve veliki priložnosti za četrti zadetek, vendar je ostal Hasić nepremagan. Prav v zaključnih trenutkih tekme pa bi domači lahko izenačili. Rezervist Ivan Brečević je v 90. minuti po strelu s 25 metrov zadel prečko mariborskega gola. Tik pred zadnjim sodnikovim žvižgom pa se je, potem ko je bil v dokaj ugodnem položaju, z nespretnim strelom osmešil Čadikovski.

Kako je bilo na preostalih tekmah?

Na celjskem stadionu Petrol sta se pomerili ekipi Celja in Domžal, po povsem enakovredni predstavi pa se je dvoboj končal brez zadetkov, tako da ostajata na četrtem oziroma petem mestu.

Nogometaši Aluminija so z zmago proti krajnskemu Triglavu potrdili osvojeno točko iz Kopra. To je bila že peta zmaga Aluminija, s katero so se utrdili v sredini prvenstvene lestvice. Kranjčani so doživeli že sedmi poraz in so zadnji.

Ljubljančani pod vodstvom Andreja Razdrha še naprej nizajo zmage. Današnji uspeh proti Velenjčanom je bil že četrti zapored, s čimer so se zeleno-beli vsaj začasno prebili na drugo mesto prvenstvene lestvice. Rudar pa je s šestim porazom v sezoni šele na devetem mestu.

Poraz v Velenju je muraše znova prikoval na dno prvenstvene lestvice, povrh pa so nemiri zajeli tudi slačilnico. Toda danes so Sobočani vpisali tretjo zmago v sezoni (in tretjo v zadnjih štirih krogih), s katero so se spet rešili zadnjega mesta. Na drugi strani je Gorica vpisala četrti poraz v zadnjih petih tekmah in je sedma ter ima le še točko prednosti pred Muro.