ČESTITAMO

Lyon v ZDA do francoskega superpokala

Objavljeno 29. julij 2012 10.45 | Posodobljeno 29. julij 2012 10.45 | Piše: D. P., STA

Jimmy Briand je za izenačenje na 2 : 2 zadel v 77. minuti in nato zabil še odločilni zadetek v streljanju kazenskih strelov.

Lyon do prve lovorike v novi sezoni.

HARRISON – Nogometaši Olympique Lyona so osvojili letošnji francoski superpokal, ki so ga četrtič zapored igrali zunaj Francije. V ameriškem Harrisonu je Lyon, pokalni zmagovalec, po streljanju enajstmetrovk premagal Montpellier, prvaka države. S tem je sedmič doslej osvojil ta pokal, kar je rekordni dosežek. Po rednem delu in podaljšku je bilo 2 : 2 (1 : 1).

Jimmy Briand je za izenačenje na 2 : 2 zadel v 77. minuti in nato zabil še odločilni zadetek v streljanju kazenskih strelov, ko je Lyon zadel štirikrat, tekmeci pa le dvakrat.

Montpellier je bil pred tem dvakrat v prednosti, saj je John Chukwidi Utaka svojo ekipo v vodstvo popeljal v 27. minuti, Emmanuel Herrera pa je izenačil z 11 metrov v 55. minuti. Bafetimbi Gomis je v 44. minuti poskrbel, da je bil izid tudi ob polčasu neodločen.