1. SNL

Luka Zahović pokopal Olimpijo

Objavljeno 25. februar 2017 23.18 | Posodobljeno 25. februar 2017 23.19 | Piše: STA, S. U.

Večni derbi med Mariborom in Olimpijo je odprl spomladanski del Prve lige Telekom Slovenije.

MARIBOR – Nogometaši Maribora so v 22. krogu državnega prvenstva v Ljudskem vrtu premagali Olimpijo z 1 : 0 (0 : 0). Edini gol je za mariborsko zasedbo v 51. minuti dosegel Luka Zahović.

Ekipi, ki sta točkovno izenačeni na vrhu prvenstvene lestvice, sta pred derbijem napovedali boj za zmago v razprodanem Ljudskem vrtu.

Pred začetkom tekme je bila na sporedu minuta molka v čast nekdanjega predsednika Maribora dr. Rudija Turka. Prvi sodniški pisk je pozdravilo 12.000 gledalcev.

No, glavni sodnik Damir Skomina je v sedmi minuti prvič prekinil tekmo, a se v nadaljevanju pokanje s tribun ni umirilo. Pet minut kasneje je prišlo do druge prekinitve, zato je Skomina zagrozil, da se bodo igralci ob naslednji raketi odpravili v garderobe.