1. SNL

Krka visoko premagala Zavrč

Objavljeno 01. marec 2015 18.11 | Posodobljeno 01. marec 2015 18.11 | Piše: STA, S. U.

Krka v boju za ohranitev prvoligaškega statusa do pomembne zmage.

NOVO MESTO – Nogometaši novomeške Krke so v 22. krogu Prve lige Telekom Slovenije premagali Zavrč s 3 : 0 (2 : 0). Tradicija dvobojev med Krko in Zavrčem se nadaljuje. Tudi danes gledalci – tako kot na vseh prejšnjih medsebojnih obračunih – niso videli neodločenega izida. Videli pa so zelo pomembno zmago Krke v boju za ohranitev prvoligaškega statusa. Novomeščani so s 3 : 0 premagali v zimskem prestopnem roku najbolj spremenjeno prvoligaško ekipo Zavrč.

Ta je ostal praznih rok, kljub temu da je imel od 36. minute naprej igralca več na igrišču. A številčne prednosti ni znal unovčiti, še več, Dolenjci so kar dva zadetka dosegli z igralcem manj. Krka ima zdaj že deset točk več od zadnjega Kalcerja iz Radomelj ter se je točkovno izenačila z osmouvrščeno Gorico. Zavrč po desetem porazu ostaja na petem mestu, a že z devetimi točkami zaostanka za četrtouvrščeno Olimpijo.

Gledalci so v prvem polčasu spremljali razburljivo predstavo s kar nekaj priložnostmi, prvi pa je resno ogrozil vrata Zavrčev Jure Matjašič, ki je v 28. minuti s strelom z glavo zadel prečko. Pet minut pozneje so domači povedli, ko je po podaji Josipa Fučka v kazenskem prostoru do strela prišel Marin Perić in v drugem poskusu premagal Marka Pridigarja.

V 36. minuti so domači po drugem rumenem kartonu Nikole Žižića ostali z igralcem manj, a kljub temu v izdihljajih polčasa podvojili prednost. Leo Ejup je namreč izvrstno izvedel prosti strel in zadel s približno 30 metrov.

V drugem polčasu so bili razumljivo več pri žogi gostje, saj so si čim prej želeli zmanjšati zaostanek. A do prave priložnosti jim domači dolgo niso pustili. Vse do 78. minute, ko je Bojan Đukić zadel prečko. Zavrčani so ves čas napadali, gostitelji pa bolj ali manj čakali na protinapade.

V 86. minuti je dvakrat za Haložane poskusil Tomislav Kiš, a je bil obakrat na mestu Tomislav Pelin. Že globoko v sodniškem dodatku pa je Zavrč doživel nov šok, saj je Urban Kramar po podaji Fučka, nekdanjega igralca Zavrča, s strelom z glavo povišal na končnih 3 : 0.

Krka bo v 21. krogu v sredo gostovala v Celju, Zavrč pa bo gostil Domžale.