1. SNL

Krka in Gorica zaprli jesenski del prvenstva

Objavljeno 07. december 2014 19.39 | Posodobljeno 07. december 2014 19.39 | Piše: STA, S. U.

Na razmočenem igrišču so ne posebej kakovosten obračun, ki je odločal o tem, kdo bo po prvem delu tekmovanja zasedel osmo mesto in kdo bo predzadnji, zasluženo dobili gostje.

NOVO MESTO – Nogometaši Gorice so v tekmi 20. kroga Prve lige Telekom Slovenije v Novem mestu premagali Krko z 2 : 0 (1 : 0). Krka in Gorica sta zaprli jesenski del slovenskega nogometnega prvenstva. Na razmočenem igrišču so ne posebej kakovosten obračun, ki je odločal o tem, kdo bo po prvem delu tekmovanja zasedel osmo mesto in kdo bo predzadnji, zasluženo dobili gostje. Bili so konkretnejši v napadu, njihova obramba pa je bila trdna, tekmecem ni dopuščala pravih priložnosti. S tem je Gorica, ki se je ob koncu prvega dela spet okrepila s tujimi igralci, drugič letos premagala Novomeščane, ti pa so zmagali enkrat.

Obe ekipi sta v želji po treh točkah tekmo začeli napadalno. Veliko sta poskušali s streli, a pravih nevarnosti ni bilo. Vse do 25. minute, ko je Alen Vučkić storil prekršek v kazenskem prostoru, sodnik Dejan Balažič pa je dosodil enajstmetrovko za Gorico. Izvedel jo je Luka Majcen, a neuspešno, streljal je čez gol. Toda zadovoljstvo domačih ni dolgo trajalo. Že v naslednjem napadu so namreč gostje povedli. Simone Napoli se je po predložku z desne strani sam znašel pred vrati in iz neposredne bližine zatresel mrežo. To je bil njegov prvi gol v dresu Novogoričanov.

Tudi drugi del je bil bolj ali manj dolgočasen, gostje pa so tekmo dokončno rešili v svojo korist v 52. minuti. Po strelu Amela Džuzdanovića je do odbite žoge prišel Majcen, ki mu je ni bilo težko potisniti v prazno mrežo.

Po prejetem golu so domači sicer pritiskali, prišli do nekaj polpriložnosti, a njihova premoč je bila jalova, tako da so morali na koncu čestitati tekmecem.

Prvenstvo se bo nadaljevalo 21. februarja, ko bo Krka gostovala v Celju, Gorica pa bo gostila Luko Koper.