PRVA LIGA

Kratek mrk vijoličnih, Olimpija spet nabrušena

Objavljeno 07. april 2015 11.57 | Posodobljeno 07. april 2015 11.57 | Piše: Rok Tamše

Nogometaši Maribora so doma z igralcem manj osvojili točko v tekmi s Krko.

Olimpijin napadalec Ezekiel Henty se je strelsko prebudil. Foto: Blaž Samec/Delo

Kakšen hladen tuš so doživeli prvaki in njihovi privrženci v Ljudskem vrtu! V 14 minutah (od 49. do 63. minute) so si onemogočili pot do nove pričakovane zmage v slovenskem prvenstvu. Krka je najprej izenačila na 1:1 z zadetkom Žige Kastrevca, le tri minute pozneje je že vodila z 2:1, ko je z bele točke zadel Antun Palić. Težav za vijolične še ni bilo konec, saj je bil le enajst minut pozneje izključen Marko Šuler, ki je zaradi prekrška prejel še drugi rumeni karton. »Težko komentiram sodniške poteze, v tem primeru se je pač tako odločil. Vse skupaj ni delovalo nevarno, a moramo sprejeti odločitev,« je brez hude krvi razlagal trener prvakov Ante Šimundža. Bolj ga lahko skrbi pomanjkanje koncentracije njegovih varovancev takoj po odmoru. Kot da bi bili z mislimi še v slačilnicah pri napitku in prigrizku... »Po prvem polčasu ni tako kazalo, vse je vodilo tekmo v našo smer, a se ni razpletlo po željah. Pet- ali šestminutni mrk v začetku drugega polčasa smo drago plačali. Krka je znala izkoristiti našo pasivnost pri postavitvi v fazi obrambe. Veseli le spoznanje, da smo prevladovali tudi z desetimi igralci. Krka si po izključitvi ni več priigrala udarca, nam pa je uspelo izenačiti in dobiti še nekaj priložnosti,« se je tolažil Šimundža.

Vsekakor bodo morali biti njegovi fantje jutri ob 20. uri v Ljubljani precej bolj zbrani in odločni v dvoboju z vse bolj ambiciozno Olimpijo. In to vseh 90 minut in še kaj čez. Gre za preloženo tekmo 3. kroga še iz avgusta lani. Nazadnje sta se najuglednejši slovenski ekipi udarili 4. marca prav tako v Stožicah. To je bil črn dan za zmaje, saj se je že v 12. minuti poškodoval prvi strelec Andraž Šporar, Welle Ndiaye je zabil edini gol v 42. minuti za zmago Maribora, v 83. minuti je bil zaradi grobega prekrška izključen Nik Kapun, na tribunah so prevladovali gostujoči navijači, zbralo se je 65000 gledalcev. Jutri bo nova zgodba, za Olimpijo bo igral tudi pozdravljeni Šporar, ki je že odigral nekaj minut proti Zavrču. Zeleno-beli so mirno in prepričljivo dobili dvoboj s tokrat zadržanimi Haložani po zadetkih Ezekiela Hentyja, Mihe Zajca in avtogolu Mihe Korošca. »Počutim se zelo dobro, mislim, da je poškodba zdaj že preteklost. Proti Mariboru bomo igrali kot proti vsaki drugi ekipi, saj se borimo zgolj za tri točke in ne za šest,« je odločen Šporar. Trener Darko Karapetrović je bil zadovoljen, ker so njegovi pokazali pravi značaj in opravili s pritiskom, ki ga je ustvarilo pričakovanje zmage, o spodrsljaju jutrišnjega tekmeca pa je dejal: »Mene osebno ne more pretentati neodločen izid Maribora s Krko. Zdaj bodo še bolj nabrušeni in motivirani, da se dokažejo v dvoboju z največjim tekmecem. Mi smo po dolgem času zdravi in komaj čakamo prihajajoči derbi, ki bi lahko ponudil podobno všečno igro kot oktobra lani, ko smo v Ljudskem vrtu videli kar šest zadetkov.«

Golijada z 19 zadetki

Izidi 26. kroga v Prvi ligi Telekom Slovenije: Radomlje : Domžale 0:3 (700 gledalcev; Matic Črnic 27.-11m, Juninho 35., Benjamin Morel 90.), Maribor : Krka 2:2 (2000 gledalcev; Marko Šuler 22., Marcos Tavares 82.; Žiga Kastrevec 49., Antun Palić 52.-11m; rdeči karton za Šulerja v 63. minuti pri Mariboru), Gorica : Celje 2:2 (300 gledalcev; Dino Martinović 29., Amadej Vetrih 90.; Benjamin Verbič 34., 83.), Olimpija : Zavrč 3:1 (600 gledalcev; Ezekiel Henty 10., Miha Zajc 73., Miha Korošec 83.-ag; Antonio Delamea Mlinar 90.-ag), Rudar : Luka Koper 2:2 (200 gledalcev; Ivan Firer 4., Dragan Jelić 37.; Mitja Lotrič 19., 60.). Vrstni red strelcev: Tavares (Maribor) 13 golov, Verbič (Celje) 11, Luka Zahovič (Maribor) 10, Andraž Šporar (Olimpija) 9...