1 SNL

Koprčani boljši od Krke, Rudar od Olimpije

Objavljeno 14. julij 2013 00.30 | Posodobljeno 14. julij 2013 00.30 | Piše: STA, M. U., S. J.

Dolenjci so začeli prvenstvo s porazom.

KOPER – Nogometaši Luke Koper so v 1. krogu nogometnega prvenstva premagali novomeško Krko z 2 : 1 (1 : 1). Drugi novinec v ligi, Krka, je v Kopru tako kot v petek Zavrč v Mariboru sezono začel s porazom. Pred skromnim številom gledalcev so domači do zmage prišli po zaslugi boljšega drugega polčasa, a ob koncu imeli tudi malce sreče, da Josip Marošević v 88. minuti ni zadel praznih vrat.

Za domače sta zadela Palčič in Pučko, za goste pa Marošević.

Koprčani bodo v 2. krogu prihodnjo nedeljo gostili Olimpijo, Krka pa dan prej Gorico.

Olimpija izgubila proti Rudarju

Nogometaši ljubljanske Olimpije pa so izgubili proti velenjskemu Rudarju z 1 : 2 (1 : 1). Ljubljančani so po neuspehu in slabi igri na nedeljskem superpokalu proti Mariboru doživeli poraz še v uvodu domačega prvenstva. Potem ko je bil prvi polčas izenačen, so v drugem gosti izkoristili najstrožjo kazen in vpisali prve tri točke v novem prvenstvu.

Za Olimpijo je zadel Damjan Trifković, mrežo Olimpije pa sta zatresla David Kašnik in Mate Eterović.

Olimpija bo v 2. krogu prihodnjo nedeljo gostovala v Kopru, Velenjčani pa bodo dan prej gostili Maribor.