1. SNL

Koper se je pošteno opekel proti Kalcerju

Objavljeno 30. november 2014 19.33 | Posodobljeno 30. november 2014 19.33 | Piše: STA, S. U.

Radomljani proti Kopru drugič letos do polnega izkupička točk.

DOMŽALE – Nogometaši Kalcerja iz Radomelj so v 19. krogu državnega prvenstva v Domžalah premagali Luko Koper z 2 : 1 (2 : 1). Radomlje so za marsikaterega slovenskega prvoligaša zaželen tekmec, mnogi izmed njih zapuščajo obračune z njimi zadovoljni. Za Koper to ne velja. Prav Koprčani so bili namreč do tega kroga edini, ki so morali priznati premoč Radomljam.

Glavni krvnik je bil Dušan Stoiljković z dvema zadetkoma in je tako nekoliko popravil Kalcerjeve težave z neučinkovitostjo. Pred tem so namreč zadnjeuvrščene Radomlje na osmih tekmah mrežo zatresle le enkrat, pa še takrat z bele točke. Koprčani, ki so doživeli enajsti poraz v sezoni in ostajajo sedmi, so tekmo začeli odločno in sprožili prve tri strele na tekmi, a ne Domen Črnigoj ne Jaka Štromajer nista bila dovolj natančna.

V nadaljevanju gledalci niso videli prav pogostih zaključkov akcij s streli proti vratom, v 32. minuti pa je za nekaj razburjenja poskrbel Dušan Stoiljković, ki je z nizkim strelom zadel desno vratnico koprskih vrat. Isti igralec je bil natančnejši pet minut pozneje, ko je poskrbel za domače vodstvo. Z nizkim strelom z desne strani kazenskega prostora je žogo pod gostujočim vratarjem Erminom Hasićem spravil v mrežo.

V 44. minuti so Koprčani izenačili. Ivica Guberac je lepo stekel v prazen prostor in z nizkim strelom matiral Denija Blaževića, toda Stoiljković je še pred koncem polčasa domače povedel v novo vodstvo.

Radomljani bodo v 20. krogu prihodnjo soboto gostovali v Mariboru, Koprčani pa bodo gostili Olimpijo.