1. SNL

Knapi zlomljeni iz mesta vrtnic

Objavljeno 28. avgust 2017 13.11 | Posodobljeno 28. avgust 2017 13.12 | Piše: Rok Tamše

Nogometaši Gorice so v Prvi ligi Telekom Slovenije po hudem boju premagali velenjski Rudar.

Dvajsetletni Hrvat Andrija Filipović je Gorici z golom zagotovil vse tri točke. Foto: nd-gorica.si

LJUBLJANA – Štiri tekme 7. kroga Prve lige Telekom Slovenije so bile po svoje le nekakšno ogrevanje za sinočnji večni derbi med Olimpijo in Mariborom, a so se moštva zagrizeno borila za nove prvenstvene točke. Podprvak Gorica je gostila velenjski Rudar. Knapi so zaradi prometnih nevšečnosti malce zamudili na Severno Primorsko, zato se je tekma začela z 10 minut pozneje, potem pa je sledila še ena daljša prekinitev zaradi električnega mrka, a so tekmo le odigrali do konca. Tik pred iztekom 90. minute pa je žilave goste Gorica le strla z zadetkom Andrije Filipovića za nove tri točke in vzpon na lestvici. Sicer sta bila odlična oba vratarja, Gregor Sorčan in Marko Pridigar, Rudar pa bi lahko v prvem polčasu celo povedel, a je žoga po atraktivnem strelu Milana Tučića zadela okvir vrat. »Bila je trda tekma. V prvem polčasu smo taktično igrali dobro, vendar smo bili preveč površni v posesti žoge. V drugem polčasu smo stopnjevali ritem igre, bili nevarnejši, čeprav so tudi gostje imeli nekaj obetavnih akcij. Mislim, da smo zasluženo zmagali,« je dejal strateg Gorice Miran Srebrnič, njegov kolega iz tabora Rudarja Marijan Pušnik, ki je v prvem polčasu ostal brez poškodovanih Anžeta Piška in Davida Kašnika, pa je obžaloval izgubo vsaj točke. »Kdor ne da, dobi. Pred prejetim zadetkom smo imeli tri zrele priložnosti za gol. Nismo zadeli in smo bili zato kaznovani. Vseeno fantom čestitke za pošteno odigrano tekmo.«

Mir v Celju

»Zadovoljni smo z zmago, Tekmo smo dobro začeli, hitro dosegli dva zadetka, a potem padli v igri do odmora. Včasih si pač sami zapletemo življenje. V drugem polčasu je bilo spet bolje, zaslužili smo si še dva gola, lahko bi dosegli še kakšnega. zdaj gremo mirno na reprezentančni odmor,« je dejal branilec Celja Tadej Vidmajer. Trenerja Ankarana Hrvatinov Vlada Badžima čaka še veliko dela, da uigra zasedbo, ki jo dopolnjuje iz kroga v krog. »V primerjavi s prejšnjimi tekmami smo nekoliko premešali postavo. Nismo začeli dobro, storili smo nekaj taktičnih napak. Ob koncu prvega polčasa smo imeli priložnost celo za izenačenje. V drugem polčasu smo spet grešili v obrambi, niti menjave niso obrodile sadov, v zadnjih desetih minutah tekme pa se je pokazala nonšalanca nekaterih igralcev. Upam, da bomo po odmoru imeli konkurenčno ekipo,« je povedal Badžim, ki si s svojimi varovanci ne more privoščiti niti dneva oddiha, če želi doseči cilj.

Osmi krog čez dva tedna

Izida 7. kroga Prve lige Telekom Slovenije: Celje – Ankaran Hrvatini 4:1 (350 gledalcev; Luka Žinko 16.-11m, Filip Dangubić 20., Janez Pišek 83., Rudi Požeg Vancaš 86.; Bradley Meledje 21.), Gorica – Rudar 1:0 (500 gledalcev; Andrija Filipović), Aluminij – Triglav, Krško – Domžale, Olimpija – Maribor (včeraj). Pari 8. kroga (8., 9. in 10. september): Rudar – Aluminij, Maribor – Celje, Ankaran Hrvatini – Gorica, Domžale – Triglav, Krško – Olimpija.