Objavljeno 07. julij 2017 11.45 | Posodobljeno 07. julij 2017 11.45 | Piše: S. N.
Ključne besede: Matjaž Kek

Nogometaši Rijeke s 5:1 odpravili igralce Celja.

Matjaž Kek je očitno znova dobro pripravil svoje varovance. Foto: Jure Eržen

LJUBLJANA –Slovenski nogometni trener Matjaž Kek, ki je pred dnevi podaljšal pogodbo z vodstvom Rijeke, je očitno svoje varovance že odlično pripravil za novo sezono. To je mogoče soditi tudi po zadnji pripravljalni tekmi, ki so jo hrvaški prvaki odigrali s Celjani in visoko zmagali s 5:1. Za Rečane so v polno zadeli Mario Gavranović (v sedmi minuti), Héber Araujo dos Santos (28.), Alexander Gorgon (35.) in Robert Punčec (87.), peti zadetek zanje pa je s strelom v lastno mrežo v zadnjih izdihljajih dvoboja dosegel Celjan Elvedin Džinić (91.).

Rečani se bodo v drugem krogu kvalifikacij za nastop v ligi prvakov pomerili z Novimi svetniki.

Edini gol za goste je v 37. minuti zabil Jucie Lupeta. Kek se bo sicer z izbranci v drugem krogu kvalifikacij za nastop v ligi prvakov dvakrat spoprijel z moštvom The New Saints iz Walesa, prva tekma pa bo 11. julija na Reki. Poraz je doživel tudi novopečeni slovenski prvoligaš Ankaran-Hrvatini, od katerega je bil v prijateljskem srečanju na avstrijskem Koroškem z 2:0 boljši Rubin iz Kazana. Potem ko se je prvi polčas razpletel z neodločenim izidom 0:0, sta v drugem za zmago ruske ekipe zadela Mijo Caktaš v 57. in Rifat Žemaletdinov v 69. minuti.