BOLEČ PORAZ

Katastrofa v Stožicah, Olimpija prejela štiri zadetke

Objavljeno 05. marec 2017 20.37 | Posodobljeno 05. marec 2017 20.37 | Piše: STA, Mo. S.

Ljubljančani so povsem odpovedali.

LJUBLJANA – Nogometaši Rudar Velenja so v tekmi 23. prvenstvenega kroga v Ljubljani premagali Olimpijo s 4 : 2. Ljubljančani so povsem odpovedali. Ko so v drugem polčasu zaigrali na vse ali nič, so puščali veliko prostora tekmecu, ta pa je dosegel še tri gole.

Velenjčani so takoj pokazali, kako bodo poskušali priti do presenečenja, Ljubljančanom pa je manjkalo idej. Za slabo igro so bili kaznovani v 37. minuti, ko je John Mary z desne strani poslal žogo v sredino, kjer je Dominik Glavina z glavo poslal žogo mimo vratarja Nejca Vidmarja v mrežo.

10. Radomlje  23  1  6 16  16 : 53   9

Gostitelji so nato v drugem delu vse moči preusmerili v napad, a pozabili na obrambo. Gosti so brez težav prehajali v protinapade, enega od njih je zaključil Mitja Lotrič. Dolgo časa je imel v svojih nogah žogo, nato pa se je s 23 metrov odločil za strel. Ta je bil dovolj močan in natančen, da je končal za Vidmarjevim hrbtom. Da ljubljanska obramba ni uigrana, kot bi morala biti in kot so zagotavljali v ljubljanskem taboru, pa je pokazala 61. minuta. Takrat je Mary izkoristil njeno neodločnost in povišal izid na 3 : 0.

Nekaj upanja so domači dobili v 77. minuti, ko je Alexandru Cretu izkoristil podajo Denisa Klinarja z desne strani in z glavo premagal vratarja Mateja Radana. Toda gosti so bili v protinapadih še naprej zelo nevarni, Glavina je v 89. minuti zaključil enega izmed njih, s tem pa zapečatil usodo gostiteljev. Ti so do konca dosegli še gol z 11 metrov, strelec je bil Benko.

Olimpija bo v naslednjem krogu gostovala v Domžalah, Rudar pa bo gostil Gorico.