DERBI

Handanović ustavil
razvpitega Balotellija

Objavljeno 26. februar 2013 08.16 | Posodobljeno 25. februar 2013 20.36 | Piše: R. T.

Vratar slovenske reprezentance je bil prvo ime italijanskega derbija med Interjem in Milanom.

MILANO – Na enem izmed največjih nogometnih derbijev na svetu, dvoboju mestnih tekmecev Interja in Milana v italijanskem prvenstvu, je v nedeljo blestel slovenski reprezentančni vratar in član Interja Samir Handanović. V prvem polčasu je imel Milan prepričljivo zmago praktično na pladnju; vodstvo z 1 : 0 po zadetku Stephana El Shaarawyja ter še kopico zrelih priložnosti za povišanje vodstva. Toda Handanović je kar trikrat bravurozno obranil najnevarnejše strele prvega zvezdnika rdeče-črnih Maria Balotellija, ki je od 2006. do 2010. nosil dres Interja. Tako je Sarma svojim kolegom omogočil, da so v drugem polčasu prišli vsaj do izenačenja. Končni izid 1 : 1 na 220. obračunu teh dveh klubov, ki se imenuje Derby della Madonnina, je postavil Argentinec z italijanskim potnim listom Ezequiel Schelotto.

Najbolj brani športni časnik v Evropi, La Gazzetta dello Sport, je ob številnih hvalnicah slovenskemu vratarju namenil tudi naslovnico s fotografijo fantastične parade po strelu Balotellija z glavo iz neposredne bližine. »Jaz samo opravljam svoj posel,« je 28-letni Ljubljančan hladnokrvno komentiral pohvale in dodal: »Preprečiti zadetke je moj posel. Ne morete pričakovati, da na derbiju ne bom ničesar obranil. Po odmoru se nam je uspelo pobrati. Morda je bilo pri nas na začetku prisotnega nekaj strahu. Moramo še poboljšati svojo igro, saj nam ne gre vse tekoče. Veliko dela je še pred nami.« Z neodločenim izidom so bili precej zadovoljnejši pri Interju. V taboru Milana so se ob remiju vsaj tolažili, da kontroverzni 22-letni Balotelli ni nasedel na provokacije nekdanjih soigralcev, predvsem pa ga iz tira niso vrgle številne zmerljivke in žvižgi s tribun. Še rasistične opazke je sprejel zgolj s kazalcem na ustnicah. Po 26 krogih je v serie A v vodstvu Juventus (58 točk), sledijo mu Napoli (51), Milan (45), Lazio in Inter (po 44) ...

Beckham debitiral za PSG

V še večji modni prestolnici, Parizu, so nogometaši PSG in Marseilla odigrali največji derbi francoskega prvenstva. Pred kratkim se je Parižanom, ki se utapljajo v denarju lastnikov iz Katarja, za pol sezone pridružil tudi angleški superzvezdnik David Beckham, potem ko je končal petletno ameriško avanturo pri moštvu Los Angeles Galaxy.

V nedeljo je 37-letni Becks dobil prvo priložnost v dresu novega kluba, v igro je vstopil 15 minut pred koncem tekme pri vodstvu PSG z 1 : 0 (avtogol Nicolasa Nkoulouja). V sodnikovem podaljšku je Beckham celo začel akcijo, po kateri je gostujočega vratarja za 2 : 0 premagal še prvi strelec kluba Zlatan Ibrahimović, ki je v 26 krogih dosegel kar 22 zadetkov. V ligue 1 še naprej vodi PSG (54 točk), za njim so Lyon (51), Marseille (46), Nice (45) ...