Guardiola zaupa svojim

Objavljeno 03. april 2014 19.17 | Posodobljeno 03. april 2014 19.18 | Piše: R. T.

Po prvih četrtfinalnih tekmah nogometne lige prvakov vse odprto glede napredovanja.

Ljubitelji nogometa in dramatičnih zapletov si ne bi mogli zamisliti boljšega scenarija za dva dvoboja v četrtfinalu lige prvakov. Evropski prvak Bayern je v gosteh pri Manchester Unitedu remiziral (1:1), z istim rezultatom se je končala tudi prva tekma med Barcelono in Atletico Madridom v katalonski prestolnici. Vse je torej še odprto, dodaten mik povratnima tekmama pa daje dejstvo, da morata United in Barça prihodnji teden doseči vsaj zadetek, če hočeta v polfinale. »Čestitam svojemu moštvu. Zadovoljen sem, saj je Manchester United eno izmed najboljših moštev na svetu. Tega ne smemo pozabiti. Gol v gosteh je zelo pomemben, čeprav je lahko neodločen izid 1:1 nevaren. Na povratni tekmi bomo poskusili zmagati. V svoje igralce imam polno zaupanje,« je po bitki na Old Traffordu povedal trener Bayerna Pep Guardiola, pravi »control freak«, ki je bil zadovoljen predvsem s tem, da so imeli njegovi fantje žogo v posesti kar 70 odstotkov igralnega časa. Bavarci so začeli prepričljivo, nizali priložnost za priložnostjo, vendar zadetka ni bilo. V nadaljevanju je udaril domači štoper Nemanja Vidić z golom po udarcu z glavo, potem ko je iz kota podal Wayne Rooney. Vodstvo rdečih vragov je trajalo le devet minut, izenačil je Bastian Schweinsteiger. Nemški vezist je tik pred koncem prejel še drugi rumeni karton in odšel v slačilnico. V drugi tekmi ne bo igral, tako kot drugi Bayernov vezist Javi Martinez, ki je prav tako porumenel. Če drugega ne, imajo privrženci Uniteda vsaj še upanje, da bi njihovim ljubljencem v sicer katastrofalni sezoni na domačih frontah uspel podvig v elitnem evropskem tekmovanju. Že rahlo osovraženi trener David Moyes si je pridobil nov velik kredit, a samo za teden dni. »Seveda bomo morali doseči zadetek na povratni tekmi. Če ostane 0:0, gre naprej Bayern, zato bomo morali nekaj storiti glede tega. Rekli smo, da hočemo v povratno tekmo iti z realnimi možnostmi za napredovanje, in to smo naredili. Priigrali smo si veliko priložnost, v Münchnu bomo poskusili zmagati,« napoveduje Moyes.

Barcelona v težavah

Na Camp Nouu smo v obračunu Barcelone in Atletico Madrida spremljali izjemen taktičen boj. Madridčani so več kot namučili najboljše moštvo na svetu v zadnjem desetletju. Kako bi šele bilo, če bi že na začetku tekme vsaj eno ali pa kar obe svoji priložnosti izkoristil David Villa, nekdanji član blaugrane. Atletico se je še enkrat predstavil kot čvrsto moštvo, ki nadzira vsako ped igrišča. Tu ni bilo prostora niti za Lionela Messija, ki se tokrat ni naigral. Barcelona se je znašla v velikih težavah, ko je v 56. minuti s kakšnih 30 metrov s silovitim strelom vratarja Joseja Manuela Pinta presenetil Diego. To je bil znak za četo Gerarda Martina, da ne glede na moč tekmecev igro prestavi na višje obrate. Messi, Xavi in Iniesta so začeli plesti mrežo, v 71. minuti pa je Iniesta s filigransko natančnostjo poslal žogo v kazenski prostor Atletica, kamor je vtekel Neymar in s prefinjenim občutkom poslal žogo za hrbet Thibauta Courtoisa. »Vesel sem zaradi sloga naše igre. Nismo si priigrali rezultata, ki smo ga želeli. Toda če bomo ponovili takšno igro z velikim številom priložnosti na povratni tekmi, bo vse zelo drugače,« je prepričan trener Barcelone Martino, ki ga zdaj skupaj z varovanci čaka navijaški pekel na stadionu Vicente Calderon. »Dosegli smo dober izid, a je še vse odprto. Moštvo se je resnično nagaralo v tekmi dveh različnih slogov, oboji smo se borili z vsem svojim orožjem. Rad igram proti Barçi, saj se tako učim in napredujem,« je ostal skromen trener Atletica Diego Simeone. Oba stratega sta pred povratnim dvobojem 9. aprila zaskrbljena, ker sta zaradi poškodb igrišče že v prvem polčasu zapustila branilec Gerard Pique (Barcelona) in napadalec Diego Costa (Atletico). Prvi se bo zdravil štiri tedne, drugega še čakajo zdravniški pregledi.