Grenka Kamplova premiera

Objavljeno 20. marec 2015 16.28 | Posodobljeno 20. marec 2015 16.28 | Piše: R. T.

Kot zadnja sta se v četrtfinale nogometne lige prvakov uvrstila Juventus in Barcelona.

Kevin Kampl je izkusil moč Juventusove obrambe.

DORTMUND, BARCELONA – Na slovitem stadionu Westfalen v Dortmundu je bilo vse nared, da Borusssia s slovenskim reprezentantom Kevinom Kamplom v prvi postavi nadoknadi prednost torinskega Juventusa iz prve tekme osmine finala lige prvakov (2:1). Toda domačim navijačem je padel mrak na oči že v 3. minuti, ko je Carlos Tevez s topovskim strelom s kakšnih 25 metrov presenetil vratarja Romana Weidenfellerja. Borussia je poskušala, a proti popolni obrambni postavitvi italijanskega prvaka ni imela resnih možnosti. Črno-beli z Apeninskega polotoka so potrpežljivo čakali na priložnosti iz nasprotnih napadov in dve sijajno izkoristili; v 70. minuti je drugi zadetek za staro damo dosegel Alvaro Morata (podajalec Tevez), zgodbo pa je devet minut zatem s svojim drugim golom zaključil junak tekme, Argentinec Tevez. Juventus je torej s skupnim izidom 5:1 napredoval med osem najboljših, medtem ko je slovenski as odigral celo tekmo, a se je zlil s sivino črno-rumenih. »Juventus je bil zelo konkreten z vsemi svojimi izkušnjami. Mi si nismo ustvarili dovolj priložnosti in nismo bili pogosto v območju, kjer bi lahko bili nevarni. Do 20 metrov od njihovih vrat smo opravili dober posel, toda potem smo si raje podajali, kot da bi streljali. Juve je to opravil bolje, zato tudi njihov sanjski gol na začetku,« je po debitantskem nastopu v najelitnejšem klubskem tekmovanju povedal 24-letni Kampl. Tako brezidejna in neučinkovita Borussia bo zdaj v bundesligi, kjer je trenutno deseta, še naprej reševala, kar se rešiti da. Jasno je le, da je prihodnjo sezono ne bomo videli v ligi prvakov.

Danes žreb četrtfinalnih parov

V dvoboju Barcelone in Manchester Ciytja je bilo vse po pričakovanjih. Katalonsko moštvo je gostilo angleškega prvaka po zmagi v prvi tekmi z 2:1, tudi v drugo je bila četa Luisa Enriqueja prepričljivejša. V 31. minuti je Lionel Messi lepo podal Hrvatu Ivanu Rakitiću za edini zadetek na stadionu Camp Nou. Luis Suarez in Neymar sta zadela vratnico, tako da jo je City še dobro odnesel. Vratar Joe Hart je namreč sijajno branil ob številnih poskusih blaugrane v drugem polčasu. Je pa tudi res, da je domači čuvaj mreže Marc-Andre ter Stegen v 78. minuti obranil 11-metrovko Argentincu Sergiu Agüeru. To je pravzaprav potrdilo vso nemoč Manchester Cityja v ligi prvakov. Četrtfinalni pari bodo znani po petkovem žrebu na sedežu Evropske nogometne zveze v Nyonu. V bobnu bodo: Real Madrid, Atletico Madrid, Barcelona, Bayern, Juventus, PSG, Porto in Monaco. Prve četrtfinalne tekme bodo na sporedu 14. in 15., povratne pa 21. in 22. aprila.