ŠAMPIONSKA KRONA

Gorica in Zavrč sta umirila vodilna kluba

Objavljeno 07. april 2016 12.30 | Posodobljeno 07. april 2016 12.30 | Piše: Rok Tamše

V 28. krogu Prve lige Telekom Slovenije Olimpija in Maribor osvojila po točko.

Rok Kronaveter je v dresu Olimpije zabil že 13. gol v sezoni. Foto: Igor Zaplatil

Tudi po 28. krogu v nogometni Prvi ligi Telekom Slovenije se nadaljuje mrtvi tek Olimpije in Maribora za šampionsko krono. Ljubljančani so iztržili remi v Novi Gorici, čeprav so vodili do 80. minute z golom Roka Kronavetra. Zanimivo, da trener Olimpije Marko Nikolić v začetno enajsterico ni uvrstil še jeseni igralca Gorice Blessinga Elekeja. Ta je vstopil v igro v 76. minuti, ko je zamenjal Nika Kapuna, štiri minute pozneje pa je Gorica izenačila na 1:1 po zadetku Draga Kotnika. Verjetno ni treba posebno razglabljati o Elekejevih občutkih. Maribor pa je spet naletel na žilavega tekmeca v Halozah, kjer niso videli gola. Zavrč je z novim starim trenerjem Slavkom Matićem vijolične pripustil le do točke in napovedal, da bo za prvake trd oreh tudi v polfinalu pokalnega tekmovanja.

Vsi izidi 28. kroga – Gorica : Olimpija 1:1 (1500 gledalcev; Rok Kronaveter 41.-11m, Andrej Kotnik 80.), Krka : Rudar 1:5 (100 gledalcev; Josip Fuček 75.; Leon Črnčič 8., Mate Eterović 30., Anže Pišek 34., Elvedin Džinić 44., Denis Grbić 90.), Celje : Krško 0:1 (750 gledalcev; Enis Đurković 35.; rdeča kartona za Celjana Lovra Čirjaka in Krčana Luko Štefanca v 52. minuti), Zavrč : Maribor 0:0 (1500 gledalcev), Domžale : Luka Koper 1:1 (600 gledalcev; Gaber Dobrovoljc 60.; Ruben Belima Rodriguez 67.). Lestvica strelcev: Andraž Šporar (Olimpija) 17 golov, Blessing Eleke (Gorica, Olimpija), Rok Kronaveter (Olimpija) po 13, Jean-Philippe Mendy (Maribor) 12... Pari 29. kroga, 9. in 10. aprila: Maribor – Domžale, Rudar – Gorica, Krka – Celje, Olimpija – Zavrč, Luka Koper – Krško.