PRVA LIGA

Gorica zadela trikrat, Zavrč poražen

Objavljeno 11. avgust 2015 23.44 | Posodobljeno 11. avgust 2015 23.45 | Piše: STA, Mo. S.

Končni izid je v 86. minuti postavil Alen Jogan.

NOVA GORICA – Nogometaši Gorice so v petem krogu Prve lige Telekom Slovenije premagali Zavrč s 3 : 0 (0 : 0).

V prvem polčasu je bil Zavrč precej konkretnejši od domačinov, a izjemno neučinkovit. Najprej je Jure Matjašič v 12. minuti prišel pred Grego Sorčana, toda novogoriški vratar je bil zmagovalec dvoboja, tako kot štiri minute pozneje po poskusu Lovra Cveka. V 26. minuti je Dejan Glavica poskusil preigrati domačega vratarja, a spet neuspešno, Veljku Batroviću pa v 39. minuti tudi ni uspelo zatresti goriške mreže. Sicer pa so imeli domači največjo priložnost za vodstvo, ko je v 35. minuti Davor Rogač podrl Dina Martinovića, enajstmetrovko pa je domači nogometaš zapravil.

V drugem polčasu so v 55. minuti resno zagrozili gostitelji, saj je Miran Burgić zatresel okvir vrat. Po še nekaj poskusih na obeh straneh pa so domači povedli v 69. minuti, ko je Blessing Eleke prehitel vratarja in z nizkim strelom zadel za 1 : 0. Do konca tekme pa je presenečenje prvenstva Gorica še oplemenitila svojo zmago. V 79. minuti je Amel Džuzdanović podal dolgo podajo do Elekeja, ki je nato zadel z desetih metrov. Končni izid pa je v 86. minuti postavil Alen Jogan, ki je zadel s strelom z glavo. Pred tem je Marko Nunić zapravil še eno priložnost za domače.