1. SNL

Gorica do prve zmage v sezoni

Objavljeno 18. avgust 2014 00.15 | Posodobljeno 18. avgust 2014 00.15 | Piše: STA, S. U.

Po štirih zaporednih porazih in tudi neuspehu v sredinem superpokalu so Novogoričani le prišli do prve zmage.

NOVA GORICA – Nogometaši Gorice so v 5. krogu 1. SNL premagali Kalcer Radomlje s 4 : 0.

Športni park, gledalcev 500, sodniki: Glažar (Ptuj), Skok (Kidričevo) in Bezjak (Gorišnica).

Strelci: 1 : 0 Majcen (46.), 2 : 0 Vetrih (67.), 3 : 0 Širok (88.), 4 : 0 Majcen (90.)

Gorica: Simčič, Vetrih, Širok, Majcen, Makinwa (od 41. Žigon), Kavčič, Džuzdanović (od 79. Osuji), Jogan, Pasqualini, Vanin, Johnson

Kalcer Radomlje: Draković, Vrhunc, Avbelj (od 73. Zorc), Zavrl, Cankar, Snoj (od 73. G. Vuk), Cerar, Stojilković (od 90. Seferovič), Rems, Lidjan, Bajalica

Rumeni kartoni: Širok; Cerar, Lidjan, Bajalica

Rdeči karton: /

Uvod tekme je bil dokaj previden z rahlo premočjo domačih. Ekipi sta le poredko prišli do zaključnih strelov, pa še ti so bili preslabi oziroma premalo natančni. To se je nadaljevalo ves prvi polčas, v katerem pa je moral domači strateg Luigi Apolloni poseči po prvi menjavi, saj se je poškodoval Makinwa. Zamenjal ga je Žigon.

Že v prvi minuti nadaljevanja so domači povedli, ko je bil Majcen po podaji z desne strani najspretnejši pred vrati gostov in zadel za 1 : 0. Radomljani, ki so tokrat še igrali brez Žige Smrtnika, posojenega iz Kopra, so se še v večjem zaostanku znašli v 67. minuti. Po podaji Džuzdanovića s prostega strela je žogo z glavo v mrežo preusmeril Vetrih in povišal vodstvo domačih na 2 : 0. Širok je nato v 88. minuti povišal rezultat na 3 : 0, Majcen pa se je med strelce vpisal še v sodniškem dodatku.

Gorica bo v 6. krogu v soboto gostovala pri Olimpiji, Radomlje pa bodo dan pozneje gostile Celje.