Objavljeno 12. maj 2015 23.18 | Posodobljeno 13. maj 2015 01.00 | Piše: S. N.

Barcelona je prvič zmagala s 3 : 0.

MÜNCHEN – Nogometaši Barcelone so prvi finalisti lige prvakov. Katalonci so pričakovano zadržali prednost, ki so si jo pridobili na prvi tekmi. Kljub dobremu začetku in prebliskom gostiteljev so se odzvali na pravi način in praktično že po pol ure prvega polčasa dokončno odločili potnika v finale.

Bavarci so si nekaj upanja vzbudili v 7. minuti, ko je Benatia zadel po podaji Alonsa iz kota. Toda že v 15. minuti je izenačil Neymar, ki se je znašel sam pred Neuerjem, isti igralec pa je v 29. minuti izkoristil novo podajo Suareza z nizkim strelom v spodnji levi kot.

V drugem polčasu je Lewandowski v 60. minuti v kazenskem prostoru ob Mascheranu lepo prišel do strela in izenačil na 2 : 2, Müller pa je navijače in soigralce spodbudil k še odločnejši igri z zadetkom v 74. minuti, ko je zadel s 13 metrov. Toda to je bilo vse, Barcelona je brez posebnih težav obdržala na prvi tekmi pridobljeno prednost.