KVALIFIKACIJE EP 2016

FOTO in VIDEO: Hrvati z baklami prekinili tekmo, nov poraz BiH

Objavljeno 17. november 2014 00.20 | Posodobljeno 17. november 2014 01.11 | Piše: STA, S. U.

Zadnje tekme letošnjega paketa tekem v kvalifikacijah za nogometno evropsko prvenstvo 2016 je zasenčilo dogajanje v Milanu.

Zadnje tekme letošnjega paketa tekem v kvalifikacijah za nogometno evropsko prvenstvo 2016 je zasenčilo dogajanje v Milanu, kjer so hrvaški navijači poskrbeli za hujše izgrede na dvoboju Italija – Hrvaška, zaradi katerih je bila tekma tudi prekinjena. Na drugih, bolj športnih prizoriščih so najvišjo zmago dosegli Nizozemci.

Čehi še neporaženi

Z današnjimi tekmami četrtega kroga se je končal tridnevni paket tekem v kvalifikacijah za EP 2016. Najbolj prepričljivi so bili Nizozemci, ki so Latvijo odpravili s 6 : 0. S tem so po slabšem začetku kvalifikacij za zdaj rešili selektorja Guusa Hiddinka, Robin van Persie (6.), Arjen Robben (35., 82.), Klaas-Jan Huntelaar (42., 89.) in Jeffrey Bruma (78.) pa so se vpisali med strelce.

Turki so s 3 : 1 premagali Kazahstan za prvo zmago v kvalifikacijah, Burak Yilmaz je zadel dvakrat v treh minutah prvega dela, zadnji gol je dosegel Serdar Aziz. Bolj zanimivo je bilo na drugi tekmi te skupine, na kateri sta se merili do tega kroga neporaženi ekipi s polnim izkupičkom. Domačini Čehi so se vrnili po zaostanku proti Islandcem. Te je v prvem delu v vodstvo popeljal Ragnar Sigurdsson, Jon Dadi Bödvarsson je nato premagal svojega vratarja, piko na i preobratu pa je dodal še Pavel Kadarabek. Čehi zdaj vodijo v tej skupini, Islandci pa so prejeli sploh prva zadetka.

Remi Belgije in Walesa

V skupini B sta se Belgija in Wales kljub nekaj lepim priložnostim na obeh straneh razšla brez golov. Za Belgijce to pomeni, da so zdrsnili celo na četrto mesto na lestvici, saj jih je prehitel Ciper, ki ni imel težav z malčkom Andoro in je slavil s 5 : 0. S tremi goli se je izkazal Giorgos Efrem. Izrael je v večerni tekmi prepričljivo odpravil Bosno in Hercegovino, na koncu je bilo 3 : 0, zadeli pa so Eran Zahavi, Gil Vermouth in Omer Damari. Izrael ostaja stoodstoten in se je prebil na vrh lestvice celo s tekmo manj, Valižani so drugi.

Hrvaški huligani v glavni vlogi

V glavni vlogi na večernih tekmah pa so bili hrvaški huligani. Sredi drugega polčasa so, potem ko so že pred tem poskrbeli za nekaj manjših incidentov, pri izidu 1 : 1 zakurili več bakel na tribunah in jih tudi metali na igrišče. Sodnik Björn Kuipers je prekinil tekmo, poslal igralce v slačilnico, policija pa je medtem izpraznila del tribun z najbolj vročekrvnimi privrženci rdeče-belih. Po desetih minutah se je tekma nadaljevala, ostalo pa je pri 1 : 1 iz 75. minute. V prvem polčasu je Antonio Candreva popeljal domače v vodstvo, Ivan Perišič je hitro izenačil, v nadaljevanju pa so bili do prekinitve nekoliko boljši gostje. Perišić pa je po vrnitvi na igrišče zapravil priložnost za zmagoviti gol.

V drugih tekmah te skupine je Norveška tesno zmagala proti Azerbajdžanu, zdaj ima devet točk. Edini gol je dosegel Havard Nordtveit v 25. minuti. Z neodločenih 1 : 1 pa sta se razšla Bolgarija in Malta.