ODZIVI

Objavljeno 08. maj 2016 09.55 | Posodobljeno 08. maj 2016 09.55 | Piše: Mo. S.

Strelec edinega zadetka za Olimpijo je oster do svojega trenerja.

Darko Milanič.

LJUBLJANA – Derbi vseh derbijev se je sinoči razpletel, kot najbrž nihče ni pričakoval. Mariborski nogometaši so ljubljansko Olimpijo pred domačimi navijači premagali (2 : 1) v zadnji minuti sodnikovega dodatka.image

»Srhljivka v Stožicah,« lahko beremo po spletnih omrežjih. Mnogi namreč kar ne morejo verjeti, kaj se je dogajalo, so pa enotni: »Kaj takšnega v življenju preprosto moraš doživeti.«

»Res je pogled na semafor boleč, vendar s tem še ni konec, tako da ne obrnimo hrbta fantom, ki se trudijo izpolniti svoje in naše želje.Vseeno bravo za borbeno igro do konca!« je na facebooku zapisal Rajko, Gašper pa je bil ostrejši: »Sem za Olimpijo, samo da se je to zgodilo, pa je kriv samo Vanoli. Imeli so gol prednosti, ob taki igri, ki so jo pokazali v prvem polčasu, bi lahko bilo 3 : 0.«

»Šah so igrali dobesedno pred svojim golom,« še lahko beremo, pa tudi: »Mi pa smo umetniki. Namesto da bi jim v prvem polčasu zabili še gol ali dva in rekli 'hvala' in 'na svidenje', mi 'pušnemo'. Pa kje si videl že od 45 minute naprej, da se zapremo in nehamo igrati. Če bi bil Maribor toliko boljši, ne bi rekel, tako pa smo bili v drugem polčasu zanič ...«

Prišli po zmago, z zmago tudi odšli

In kaj sta po koncu razburljivega srečanja povedala trenerja?

Rodolfo Vanoli, Olimpija: »Obe ekipi sta dobili po en polčas, razlika je ta, da smo mi dosegli en zadetek, gosti pa dva. Takšen poraz boli, posebej zaradi zadetkov iz prekinitev, drugače pa so igralci odigrali dobro tekmo. Čakajo nas še tri tekme, naredili bomo vse za naš cilj, končali prvenstvo na vrhu, še vedno smo v prednosti.«

Darko Milanič, trener Maribora: »Po zmago smo prišli, zmago odnašamo v Maribor. Za nami je razburljiva tekma. Polčasa smo si razdelili. V prvem polčasu je bila Olimpija dominantna, izbrali smo način, ki bi nam moral prinesti bistveno več, a na agresijo tekmeca nismo znali odgovoriti, čeprav smo vedeli, da bo tako. V drugem polčasu so sledile rošade in je bila igra popolnoma na naši strani. Bili smo ves čas na njihovi polovici in ob koncu dosegli zmagoviti zadetek. Smo zadovoljni, izenačili smo se po točkah z Olimpijo, v preostalih tekmah bomo skušali uresničiti naš cilj.«

Kronavater okrcal trenerja: Bilo je vprašanje časa

»V drugem polčasu smo se nerazumljivo potegnili nazaj. Bilo je samo vprašanje časa, kdaj bomo dobili gol. Trener nam je dal navodila, da se pomaknemo nazaj. Igrali smo s petimi v obrambi, v napadu sploh nismo bili nevarni in zgodilo se je, kar se je. Ne vem, zakaj se je trener tako odločil,« pa je bil po tekmi oster Rok Kronaveter, strelec Olimpije. Zaveda se, da je udarec velik, je pa še vedno veliko v njihovih rokah.