VEČNI DERBI

Objavljeno 17. avgust 2015 00.35 | Posodobljeno 17. avgust 2015 00.35 | Piše: STA, S. U.

Ljubljanski nogometaši so prepričljivo dobili prvi prvenstveni derbi sezone in tudi prvič, odkar je na sceni »nova« Olimpija, zmagali v Ljudskem vrtu.

MARIBOR – Nogometaši Olimpije so v tekmi šestega kroga Prve lige Telekom Slovenije v gosteh premagali Maribor s 3 : 0 (2 : 0).

Stadion Ljudski vrt, gledalcev 10.500, sodniki: Skomina (Koper), Vukan (Gornja Radgona) in Vidali (Gračišče).

Strelca: 0:1 Henty (5.), 0:2 Henty (27.), 0:3 Šporar (90.)

Maribor: Handanović, Bohar (od 46. Vršič), Gigli, Šuler, Viler, Ibraimi, Filipović, Kabha (od 22. Mertelj), Sallalich (od 72. Mendy), Tavares, Bajde

Olimpija: Šeliga, Fink, Kelhar, Mitrović, Krefl (od 69. Bajrić), Matić, Kapun, Mimoun (od 77. Da Silva), Kronaveter (od 61. Zajc), Šporar, Henty

Rumeni kartoni: Šuler, Gigli; Kronaveter, Fink, Kapun, Matić, Kelhar

Rdeči karton: Gigli (76.)

Ljubljanski nogometaši so prepričljivo dobili prvi prvenstveni derbi sezone in tudi prvič, odkar je na sceni »nova« Olimpija, zmagali v Ljudskem vrtu. Predstava zeleno-belih je bila prepričljiva, gostje so zelo dobro ustavili vijoličaste, temelje zmagi pa je z dvema zadetkoma že v prvem polčasu postavil natančni Ezekiel Henty.

Trinajsto prvoligaško gostovanje Olimpije v Ljudskem vrtu je bilo za Ljubljančane prvič uspešno. V 25. derbiju so popolnoma zasenčili Mariborčane. Henty je bil v prvem polčasu nerešljiva uganka za obrambno vrsto domačih. Državni prvaki so bili v napadalnih akcijah neuspešni, kar je bila v težkih igralnih razmerah na razmočenem igrišču voda na mlin gostom.

Obračun velikih tekmecev je spet privabil veliko gledalcev. Dvoboj so si ogledali tudi košarkarski reprezentanti, ki se pripravljajo na evropsko prvenstvo, in gledalci so ji med polčasoma, ko so njeni člani prišli na igrišče, namenili velik aplavz in zaželeli veliko uspeha na EP.

Že v drugi minuti je Darijan Matić poskusil z 18 metrov, Jasmin Handanović je njegov strel odbil. Ljubljančani so hitro prišli v vodstvo. Hitri Michel Mimoun je opravil največji del naloge, ko je z žogo prišel do kazenskega prostora, podal Hentyju, ki je v kazenskem prostoru najprej preigral Abela Giglija, nato pa z leve strani žogo poslal v nasprotni kot. Olimpija je bila celo nevarnejša. Nigerijec Henty je v 27. minuti priredil šov. Po levi strani je prebil celotno obrambo Maribora in z leve strani neovirano streljal in znova zadel nasprotni kot vratarja Handanovića.

V drugem polčasu so domači prevzeli pobudo, Ljubljančani pa so priložnosti iskali iz protinapadov. A Maribor se je v končnici tekme znašel v novih težavah. Sodnik Damir Skomina je prekršek Giglija nad Hentyjem ocenil za rumeni karton in branilec Maribora je moral v predčasno v slačilnico. Zmago Olimpije v Ljudskem vrtu je v drugi minuti sodnikovega podaljška potrdil kapetan Andraž Šporar, ki je izkoristil podajo Mihe Zajca z leve strani.

Maribor bo v naslednjem krogu gostoval v Velenju, Olimpija se bo doma pomerila s Celjem.